Ana Sayfa Bankadan Satılık Ziraat Bankasından Satılık Araçlar

Ziraat Bankasından Satılık Araçlar

En büyük devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, yüzbinlerce müşterisine verdiği ihtiyaç, taşıt, gayrimenkul kredilerini teminat altına almak için kredi verdiği müşterilerinin araçları yahut gayrimenkulleri üzerinde ipotek kurma yoluna gidiyor. Araç ve gayrimenkul rehni ile garanti altına alınan krediler, zamanında ödenmemesi halinde Ziraat Bankası, icra takibi aracılığıyla araçlara el koyuyor.

İcra takibi kapsamında el konulan araçlar, Ziraat Bankası tarafından belirli aralıklarla satışa çıkarılır. Ziraat bankası her 60 günde bir resmi sitesi üzerinden satılığa çıkardığı araçlarla ilgili duyuruları müşterileri ile paylaşır. Bu ilanlarda satılığa çıkarılan araçların teknik ve fiziki donanımları ile kusurları, özellikleri belirtilir. Piyasa fiyatına göre oldukça aşağı fiyatlardan satışa çıkarılan bu araçlar, birçok insan tarafından takip edilmektedir. Özellikle araba almak isteyip de maddi durumu iyi olmayanlara Ziraat Bankası satılık araçlar ilanlarını takip etmelerini tavsiye ederim.

Ziraat Bankası Satılık Araçlar İhalesine Nasıl Katılınır?

Ziraat bankasından satılık araçların ihalesine katılmak için öncelikle eksper tarafından araç için biçilen değerin %6’lık muhtemen bedelinin bankaya teminat olarak yatırılması gereklidir. Bu bedel ihaleye katılan kişinin ihaleyi kazanmasına rağmen aracın bedelini ödemesi nedeniyle yapılan masrafların karşılanması için kullanılmaktadır.

Ziraat Bankası resmi sitesinden satışa çıkarıldığı duyurulan araçlara teklif vermek isteyenler, gerçek kişilerse kimlik fotokopileri, tüzel kişiler ise, şirketlerine ait sicil belgesi ve imza sirküleri ile Ziraat Bankası şubesine gitmeleri gereklidir. Ayrıca Ziraat Bankası bünyesinde ticari hesabı bulunan kişilerde internet ortamı üzerinden tekliflerini bankaya iletebilirler. İnternetten yapılan tekliflerde, ihalenin sona ermesinin ardından gerekli belgelerin bankaya sunulması lazım olur.

Ziraat Bankası’ndan Satılık Araçlar Nasıl Alınır?

Ziraat bankasının düzenlediği açık artırmaya katılarak aracı satın almak için en yüksek bedeli veren kimse aracı almaya hak kazanır. İhalenin sonunda teklif verilen bedelin ödenmesi için en yüksek bedeli veren kişiye 10 günlük bir süre verilir. Bu sürenin içerisinde taahhüt ettiği bedeli ödeyen kişi aracın yeni sahibi olacaktır.

İcra aracılığıyla satılan bu araçların devir işlemleri için yatırılması gereken masraf ve harçlar alıcı tarafından karşılanacağını unutmayın. Ayrıca araç ihalesini kazanmanıza rağmen araç bedelini ödeyecek miktarda nakitiniz yok ise, Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek araç bedelinin %50-60’ı kadar taşıt kredisi alabilirsiniz.

https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo

Ziraat Bankası’ndan satılık araçlar ile ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olmak için yukarıda bulunan linkte araçlara ulaşabilirsiniz.

24 YORUMLAR

  1. Bende ihaleye katılmak istiyorum lütfen gereken bilgiler öğrene bilirmiyim istanbul ziraat bankasında bu ihaleye katılmak için parayı yatta bilirmiyim

    • İcra düzeni bir kere kurulmuş. Sen mi düzeltecen bu dünyayı? Almazsan salak derler. Eğer ihaleye katılım fazla olur, artırma bedelin üstünde de olabilir. O zaman katılan borçluya yardım bile etmiş olur. Katılmazsan o zaman ihale senet mafyası, Alaattin Çakıcı gibiler kazanıyor. Ondan haberin var mı?

  2. Alınan araçlarda yedi emine milyarlarca park ücreti çıktığını kontak anahtarı için büyük meblaglarda rüşvet istendiğini duydum. Avukat değilseniz yada adliye ile sıkı bağınız yoksa aldığınızda alacağınıza pişman olabilirsiniz. İhale yasasında çok boşluk var. Hiçbir banka müşteri aleyhine güvence vermez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz