Ana Sayfa Banka Dışı Finans Geleceği Garanti Altına Almanın Yolları

Geleceği Garanti Altına Almanın Yolları

Günümüzde tüketim çılgınlığı çok üst seviyede. Bu sebeple de insanlar geleceği pek düşünmüyorlar. Yaşlılık döneminde iyi bir hayat sürebilmek için gençken birikim yapmak çok önemlidir. Emekli maaşlarının az olması sebebiyle de birçok emekli zor bir hayat yaşamaktadır. Bu sebeple bu yazımızda geleceğe yatırım yapmanın öneminden ve geleceğe yatırım yapmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Birikim Yapmak

Her ay düzenli olarak birikim yapan insanlar yaşlılık veya emeklilik dönemlerini çok daha rahat geçirirler. Günümüz şartlarında bu zor olsa da pasif gelir oluşturarak en azından bu gelirleri birikim yapmak daha kolay olacaktır. Giderleri kısarak da birikim yapmak sıklıkla kullanılan bir metottur.

Ev Sahibi Olmak

Özellikle büyük şehirlerde ev kiraları asgari ücretinden yarısından daha fazla. Bu sebeple emeklilik dönemine kadar ev sahibi olmak oldukça önemli. Ev pasif bir varlık olsa da ve yatırım amaçlı iyi bir seçenek olmasa da yaşlılık döneminde kiradan kurtulmak için iyi bir seçenektir. Kredi faizleri çok yüksek olduğu için birikim yapılan para ile ev sahibi olmak çok daha mantıklıdır.

Harcamaları Kısmak

Birikim yapmanın en önemli yolu harcamalardan geçmektedir. Her ay belli başlı harcamaları kısarak rahatlıkla birikim yapılabilir. 10 saniye düşünme metodu alışveriş yaparken kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde ki amaç alışveriş yapmadan önce sadece 10 saniye düşünmektir. İnsanlar alışverişten önce düşünmeleri durumunda aslında bunların ihtiyaç olmadıklarını kavrarlar ve almaktan vazgeçerler. Bu sebeple de rahatlıkla birikim yapılabilir.

Kredi Kartları

Türkiye’de yapılan araştırmalara göre kredi kartı borç batağında olan birçok kişi vardır. Ülkemizde bankalar kredi kartı verirken herhangi bir eğitim süreci vermezler. Aslında kredi kartı kullanmak eğitim gerektiren bir durumdur. Bu sebeple kredi kartı yerine nakit alışveriş yapmak ve nakitin olmaması durumunda alışveriş yapmamak çok daha faydalı olacaktır.

Pasif Gelir veya Ek İş Fırsatları

İnternet pasif gelir oluşturmanın en önemli yöntemidir. İnternet sitesi sahibi olmak veya ek iş fırsatları araştırarak günde 1-2 saat ayırarak ek gelir oluşturulabilir. Ana geliri harcamalara ve ek geliri birikimlere ayırarak birikim için ek bir fırsat oluşturabilirsiniz. Ek işlerde önemli olan bir yetenek sahibi olmaktır. Her insan bir alanda uzmanlaşarak bunu gelire dönüştürebilir.

Yukarıda ki 5 yöntem geleceği garanti altına almak için kullanılan metotların başında gelmektedir. Bu yöntemleri uygulayarak geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz