Ana Sayfa Bankadan Satılık Yapı Kredi Bankası Satılık Araçlar

Yapı Kredi Bankası Satılık Araçlar

Yapı Kredi Bankası’nın verdiği ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerine her sene milyonlarca insan tarafından başvuru yapılmaktadır. Diğer bankalara göre kredi almanın nispeten daha kolay olduğu Yapı Kredi Bankası, kredi talep edenin kredi notunun düşük olması halinde kredi vermeden evvel vereceği kredinin teminatı olarak kredi talep eden kişinin adına kayıtlı araç ve gayrimenkuller üzerinde ipotek kurulmasını istemektedir. Nitekim Yapı Kredi Bankası, kredi verdiği ancak geri ödeme yapmayan müşterilerinden alacağını tahsil edebilmek amacıyla ipotek olarak gösterilen araçlara icra müdürlüğü vasıtasıyla el koymaktadır.

Kredi borcuna karşılık olarak el konulan araçlar, ayın belirli günlerinde Yapı Kredi Bankası tarafından satılmak için ihaleye açılmaktadır. Yapı Kredi Bankası, satılığa çıkarmayı planladığı araçları, ihaleye çıkmadan evvel kendi resmi sitesi üzerinden müşterilerine ve diğer ilgililere duyurmaktadır. İnternette yayınlanan ilanlarda satılığa çıkarılan araçlarla ilgili eksper raporuna, araç bedeline ve araçla ilgili trafik kayıtları da yer almaktadır.

Eksper tarafından kıymet takdiri yapılan araçların banka tarafından derhal elden çıkarılması amaçlandığı için ihale aracın %50 değeri üzerinden başlamaktadır. Bu kapsamda ucuza araç satın almak isteyen alıcılar, Yapı Kredi Bankası tarafından yayınlanan bu ilanları takip ederek uygun fiyattan araba sahibi olabilirler.

Yapı Kredi Bankası Satılık Araçlar Nasıl Alınır?

Arazi aracı, binek araç yahut ticari araç almak isteyen ancak yüksek bütçesi bulunmayanlar Yapı Kredi Bankası tarafından ihaleye çıkarılan araçlara yönelebilirler. Öncelikle araç ihalesine katılabilmek için Yapı Kredi Bankası tarafından yayınlanan ihale şartnamesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi gereklidir. Bu şartnamede yer alan en önemli husus; ihalesine girilecek aracın muhammen bedelinin %20’si oranında bankaya teminat gösterilmesidir. Teminatı bankaya ödeyenler, diğer şekli prosedürleri de tamamlamak üzere araç için teklif verebilirler.

Yapı Kredi Bankası, ihaleye açtığı aracın kaç gün boyunca açık artırmada kalacağını ihale başlamadan evvel alıcılara duyurmaktadır. Bu kapsamda açık artırmanın bittiği günü takip eden 3 iş günü içerisinde Yapı Kredi Bankası,  en yüksek teklif veren alıcıyı duyurmakla yükümlüdür. İhaleyi kazandığını öğrenen alıcı ise, bankanın kendine tanıdığı süre içerisinde aracın geri kalan bedelini nakit olarak banka veznesine ödemekle yükümlü olur. Araç için teklif edilen ihale bedelinin tam vaktinde ödenmemesi halinde, açık artırmaya katılarak en yüksek ikinci teklifi veren kişi aracı almaya hak kazanacaktır.

Yapı Kredi Bankası tarafından düzenlenen araç ihalesini kazanmasına rağmen elinde nakit bulunamadığı için ihale bedelini ödemekte zorluk çeken alıcılar, başta Yapı Kredi Bankası olmak üzere tüm bankalardan taşıt kredisi talebinde bulunabilirler. Alıcının bankalar nezdindeki kredi notunun düşük olmaması şartıyla bankalar alıcıya taşıt kredisi vereceklerdir.

Yapı Kredi Bankası’nın ihaleye açtığı araçları öğrenmek ve teklif sunabilmek için https://www.yapikredi.com.tr/yapi-kredi-hakkinda/satilik-gayrimenkuller/ adresinin ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz