Ana Sayfa Bankadan Satılık Halkbank’tan Satılık Araçlar

Halkbank’tan Satılık Araçlar

Halkbank, kredi talep eden müşterilerine kredi verebilmek için ön koşul olarak kredi talep edenin üzerine kayıtlı araç yahut gayrimenkuller üzerinde ipotek kurulmasını istiyor. Kredi karşılığında teminat olarak gösterilen araçların, kredi borcunun zamanında ödenmemesi halinde icra yolu satılması gündeme gelir. Halkbank, müşterilerinin ödemediği borçlarına karşılık el koyduğu araçları belirli aralıklarla satışa çıkarır. Satılacak araçlar için düzenlenen ihalelere katılımın artması ve araçların daha yüksek fiyatlardan alıcı bulması için Halkbank, ihaleye çıkacak araçları ve ihale tarihlerini resmi sitesinden duyurmaktadır.

Halkbank sitesi üzerinden yapılan ilanlarda; satışa çıkarılan araçların teknik özellikleri, eksikleri ve eksper tarafından belirlenen piyasa fiyatı yer almaktadır. Ancak; uygulamada bu ilanlarda yayınlanan araç özellikleri ve araca ilişkin görüntüler çoğu defa gerçeği ile uygunluk göstermez. Bu nedenle banka tarafından satılığa çıkarılan araçların ihalesine girmeden evvel bir araç uzmanı ile beraber ihalesine girmeyi düşündüğünüz aracı incelemenizi tavsiye ederiz.

Halkbank Satılık Araç Nasıl Alınır?

Halkbank tarafından düzenlenen araç ihalelerine katılmak için öncelikle satışa çıkarılacak aracın belirlenen eksper değeri üzerinden %6 ihaleye giriş bedeli yatırılmalıdır. Bu bedeli yatıran kişiler ihale tarihinde belirlenen ihale yerinde olarak araç için teklif verebilirler.

İhaleye katılarak en yüksek teklifi veren kişiler aracın mülkiyetini almaya hak kazanırlar. İcra dairesi, aracın taahhüt edilen bedelinin ödenmesi için 10 günlük süre verir. Bu sürenin sonuna kadar belirlenen bedel icra dairesine yatırılması halinde ihaleyi kazanan kişi arabanın yeni sahibi olacaktır. Ancak ihaleyi kazanmasına rağmen 10 gün içerisinde ihale bedelini icra dairesine ödemeyen kişiler, kazandıkları hakkı kaybedecekleri gibi ihale katılmak için verdikleri %6’lık teminat bedeli de yanacaktır.

Satılık araç ihalelerine katılmadan evvel bankaya garanti olarak gösterilen %6’lık teminat bedeli, ihalenin başka biri tarafından kazanılmasının kesinleşmesi ile beraber teminat bedeli sahibine iade edilir.

Halkbank İcralık Araçlar İçin Kredi Veriyor Mu?

Halkbank’ın alacağına karşılık olarak el koyduğu ve satışa çıkardığı araçların ihalesini kazanan kimseler; araç bedelinin %70’e yakınını yine Halkbank’tan araç kredisi adı altında alabilirler. Araç kredisi almak için doğrudan Halkbank müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Halkbank tarafından satılığa çıkarılan araçlar hakkında daha detaylı bilgiye https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/Araclar.aspx bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz