Ana Sayfa Bankacılık Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Covid 19 salgını Dünya’da tüm sektörleri olduğu gibi bankacılık sektörünü de etkiledi. Salgın hastalık sebebiyle birçok sektör evlerden işlerini yürütmeye başladı. Bankalar da hem müşterilerinin hem de personellerini salgın hastalıklardan koruyabilmek için çareler aramaya başladı. Şubesiz Bankacılık sistemi bu dönemde daha da geliştirilen kurtarıcı bir sistem oldu. Artık herkes oturduğu yerden banka müşterisi olabilir, kredi kartı başvurusunda bulunabilir, kredi başvurusunda bulunabilir ve diğer bankacılık işlemlerini yapabilir.

Bankalar İnteraktif Bankacılık, Mobil Uygulama, SMS ve Çağrı Merkezi kanallarıyla tüm bankacılık işlemlerinin yapılmasını kolaylaştırdı. Bankalar artık görüntülü konuşma sayesinde müşterileriyle uzaktan iletişime geçerek yüz yüze sanal ekranda hizmet vermeye başladı. Bu sayede çalışan kişilerin başvurular için ekstra izin almasına, saatlerce bankalarda sıraya girmesine gerek kalmadı. Bu durum hem bankaların hem de müşterilerin iş yükünü azaltmış oldu.

Garanti Bankası kredi başvurusuna ihtiyaç duyduğunuzda Banka Mobil, İnternet Bankacılığı, 444 0 335 anında Kredi Hattı ve Şubeler aracılığı ile yapılabilmektedir. Garanti Bankası’nın müşterisi değilseniz dahi adımları takip ederek müşterisi olduktan sonra Mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası’nda olduğu gibi Vakıfbank ya da şubesiz kredi hizmeti veren diğer bankalarda da olduğu gibi elinizde akıllı telefon olması yeterlidir. İstediğiniz bankanın kredi başvurusunu ister İnternet Bankacılığı ister Mobil Uygulama isterseniz de Mesaj ya da Arama ile gerçekleştirebilirsiniz. Başvurduğunuz bankaların kredi başvurunuzu onaylayıp onaylamadığını ya da onay limitini yine aynı şekilde internet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Garanti Bankası’nda BAŞVURULAR menüsü altında KREDİ sayfası ve DEVAM EDEN KREDİ BAŞVURULARI adımlarını takip ederek yapmış olduğunuz başvuruların durumunu kontrol edebilir, tamamlanmamış başvurularınızı BAŞVURU TAMAMLA seçeneği ile onaylayabilirsiniz.

Vakıfbank müşterisi iseniz şubeye gitmeden SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak Vakıfbank müşterisi değilseniz öncelikle banka müşteri olmanız gerekmektedir. İnternet ortamında Şubesiz Bankacılık sistemiyle anında bankanın müşterisi olabilirsiniz. Bu hizmeti sadece Vakıfbank değil hemen hemen her banka vermektedir. Vakıfbank, SMS ile başvuru yapmak isteyen müşterilerine bu anlamda kolaylık sağlıyor.  Aralarında birer boşluk bırakarak KREDİ, T.C KİMLİK No, aylık gelirinizi yazıp 5724 e SMS göndererek de kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

ANINDA KREDİ

İş Bankası’nın Anında Kredi özelliğiyle ihtiyacınız olan krediyi şubeye gitmeden sanal ortamda alabilirsiniz. İş Bankası Anında Kredi hizmetiyle 100.000 TL’ye kadar nakit kredi imkanı ile bireysel kredi başvurusu yapıp bu krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredi kapsamında kişiye uygulanacak faiz oranları, kredi vadesi, kredi tutarı ve diğer kredi bilgileri her müşteriye göre değişiklik gösterir. Örneğin; kredi notu 5.000 TL lik bir kredi dahi çekmeye yetmeyecek bir kişinin İş Bankası Anında Kredi özelliği ile 100.000 TL kredi çekmesi pek de mümkün değildir. Bu krediye şubeye gitmeden İşCep ya da İnternet Şubesi üzerinden başvurduğunuzda kredinin ilk taksitini krediyi kullandığınız tarihten itibaren 3 ay sonra ödeyecek şekilde belirleyebilirsiniz.

Ayrıca kredinizi eşit taksitlerle geri ödeme imkanına sahipsiniz. Bu 90 günlük ödeme yapılmadan geçirilen süre eğer Bankamatiklerden yapılan bir Anında Kredi başvurusuysa o zaman bu süre geçerli olmaz. Anında Kredi başvurusu için günün belirli saatlerinde başvuru yapmak zorunda değilsiniz. Başvuruları 7/24 İşCep, İnternet Şubesi veya Bankamatiklerden istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler sadece aşağıdaki adımları sırasıyla takip edip kredi başvurunuzu oluşturmak olacaktır.

İşCep > Krediler > Kredi Başvurusu Yap > Anında Kredi veya Başvurular > Krediler > Anında Kredi

İnternet Şubesi > Kredilerim > Anında Kredi veya Başvuru-Ürünler > Anında Kredi

Bankamatik > Diğer İşlemler > Başvurular > Anında Kredi

Yukarıdaki adımları takip ederek kredi başvurunuzu tamamlayıp krediniz onaylandıktan sonra çekebilirsiniz. İşCep, İnternet Şubesi veya Bankamatiklerden 100.000 TL ye kadar yapılan kredi başvuruları eğer onaylanırsa bu durumda onaylanan tutar İş Bankası vadesi TL hesabınıza aktarılır. Başvuruda bulunduğunuz meblağ 100.000 TL üzerinde Anında Kredi başvurusu ise kredinin anında kullandırılmasına dair değerlendirme ise başvuru bazında yapılır.

Hangi Bankalar Şubeye Gitmeden Kredi Desteği Sağlar?

-Yapı Kredi

-Vakıfbank

-Ziraat Bankası

– İş Bankası

-QNB Finansbank

-Deniz Bank

-Akbank

-ING Bank

-CEPTETEB

-Odeabank

-Aktif Bank

-Fibabanka

-Enpara.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz