Cep Telefonu ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

Cep Telefonu ile Findeks Kredi Notu Öğrenme
A+
A-

Kredi notu günümüzde büyük önem arz eden bir nottur ve hemen herkes tarafından merak edilir. Kredi notu kısaca bankaların kişinin kredi başvurularını onaylamak için dikkate aldıkları puandır. Bu notun yüksek olması daha kolay kredi çekmeyi sağlar.

Kredi Notu Nasıl Belirlenir?

Kredi notu kişinin uzun vadede yaptığı tüm harcamalardan ve ödemelerden etkilenir. Harcama yapmak kredi notunun düşmesine ya da yükselmesine sebep olmasa da bu harcamaların ödemelerinin zamanında yapılması kredi notunu arttırır.

Ödemelerin zamanında değil de geciktirilerek yapıldığı durumlarda kredi notu düşer. Kredi notunun yükselmesi ya da düşmesi kısa süreli bir işlem değildir ve çok ciddi durumlar dışında kredi notunun bir anda ciddi seviyelerde düşmesi mümkün değildir.

Cep Telefonu ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunu belirleyen ve açıklayan Findeks mobil uygulamaya sahiptir. Akıllı telefon kullananlar için en mantıklı alternatif findeks mobil uygulamasını indirmektir. Uygulamayı indirdikten sonra kimlik bilgileri ile üye olmak gerekiyor. Üyeliği olanlar direkt giriş yapabilirler.

Bu üyelik kişinin kimlik bilgileri üzerinden finansal durumuna ulaşıyor ve bu şekilde uzun süredir yapılan eylemlere göre belirlenen kredi notu görüntüleniyor. Findeks mobil uygulama ile kredi notu sorgulama ilk 3 gün için ücretsiz olarak belirlenmiştir.

Kredi Notu Sorgulama Ücreti ve Alternatifleri

Kredi notu sorgulamak için findeks veri tabanını kullanmak şarttır. Bunu yapmak için birden fazla yöntem mevcut. Bunlardan biri web sitesi üzerinden giriş yaparak sorgulama yapmak. Bu işlem ücrete tabidir ve sorgulama başına belirli bir ücret vardır. Sorgulama sırasında kişi aynı anda kredi risk raporunu da alabilir.

Kredi notu sorgulamak için bir tane ücretsiz ve son derece pratik bir yöntem mevcuttur. Kredi notu sorgulamak için ücret ödemek istemeyenler bu yöntem ile ücretsiz şekilde kredi notu sorgulayabilirler. Araç kiralama firmaları kişiye onay vermeden önce kredi notunu dikkate almaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler araç kiralayamazlar. Bu nedenle araç kiralama firmalarının kişinin kredi notuna direkt ulaşma yetkisi vardır. Bir araç kiralama şirketini arayarak kredi notunuzun kaç olduğunu sorarak ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.