Denizbank’tan Satılık Araçlar

Denizbank’tan Satılık Araçlar
9 Ocak 2019 17:22 | Son Güncellenme: 16 Nisan 2019 19:44
220
A+
A-

Denizbank, müşterilerinden olan alacağına karşılık el koyduğu araçlar belirli dönemler halinde satışa çıkarmaktadır. 2.el statüsünde olan bu araçlar, piyasa fiyatının çok altında bir bedelden alıcı bulabiliyor. Bu nedenle araç almak isteyen binlerce insan Denizbank tarafından yayınlanan bu ilanları takip etmektedir.

Denizbank’ın satılığa çıkardığı araçlar içerisinde her yıldan her modelden araç yer almaktadır. Denizbank’ın satışa çıkardığı bu araçları; Denizbank ana sayfasında yer alan taşıtlar sekmesinden görebilirsiniz. Araçlarla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyen kişiler, bankanın izni doğrultusunda bir gün satın almak istediği aracı inceleyebilir. Nitekim internette bilgileri yer alan araçların gerçekte o özelliklere sahip olup olmadığının incelenmesi önemlidir.

Denizbank’tan Satılık Araçlar Nasıl Satın Alınır?

Denizbank’ın aralıklarla satışa çıkardığı araçları satın almak isteyenler güncel ilanları takip ederek almak istedikleri aracın ihalesine girebilirler. Ancak açık artırmaya katılmak için öncelikle aracın belirlenen bedelinin %3’ünü Denizbank veznesinden teminat olarak yatırılması gereklidir.

Teminat bedelini yatıranlar gerçek yahut tüzel kişi ayrımı olmaksızın araç için düzenlenen ihaleye katılabilirler. Araç için internet sitesinden teklif verilebileceği gibi belirlenen günde fiziki olarak yapılan açık artırma sırasında da teklif verilebilir. Ancak internetten teklif verilmesi halinde fiziki açık artırmanın düzenleneceği gün açık artırmanın düzenlendiği yere gidilmesi gereklidir.

İhaleye katılmadan evvel Denizbank tarafından yayınlanan ilgili aracın satış şartnamesine göz gezdirmeyi unutmayın. Aksi halde ihalede en yüksek teklifi veren kişi olmanız halinde aracı tüm ayıp ve kusurları ile beraber almak zorunda kalırsınız. Bu nedenle ihaleye girmeden evvel araç ile ilgili tüm detayların araştırılması lazım olur.

Açık artırma sırasında en yüksek teklifi veren kişi 15 gün içerisinde ihale bedelinin tamamını vermek kaydıyla aracın yeni sahibi olabilir. Eğer ihalede iki kişinin aynı teklifi vermesi halinde bankaya ilk teminatı yatıran kişi aracı satın alabilir. Ayrıca teklif edilen ihale bedelinin nakit olarak ödenmesi lazımdır. Nakit olarak bu bedele sahip olmayan alıcılar, Denizbank müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Denizbank’ın satışa çıkardığı araçlardan haberdar olmak ve teklif vermek için https://www.denizbank.com/hakkimizda/satilik-araclar-ve-gayrimenkuller.aspx bu siteyi takip edebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Hamdi yüksekkaya dedi ki:

    Bankaların satışa çıkardı arabalar hakkında arabaların bilgilerini almak isdiyorum