Ana Sayfa Bankadan Satılık TEB Satılık Araçlar

TEB Satılık Araçlar

Türk Ekonomi Bankası, Türkiye’deki faaliyet alanını genişletmek amacıyla gencinden yaşlısına, çiftçisinden kobisine kadar herkese ihtiyaç duyduğu parayı kredi olarak vermektedir. Ancak, müşterilerine verdiği kredilerin zamanında ödenmemesi halinde, alacağını tahsil etmek isteyen Türk Ekonomi Bankası, krediye karşılık teminat olarak gösterilen araçlara el koyarak satışa çıkarmaktadır.

Türk Ekonomi Bankası, müşterilerinden el koyduğu araçları kendi web sitesinden satışa çıkarmaktadır. Resmi siteden satışa çıkarıldığı duyurulan araçların, tüm özellikleri yayınlanan ilanlarda açık olarak yazmaktadır. Nitekim ilandaki bilgilerin yeterli olmadığını düşünen alıcılar, ihaleye katılma şartlarını sağlamak kaydıyla aracı yerinde inceleyebilirler.

TEB, kredi alacağını hızlıca tahsil edebilmek adına satışa çıkardığı aracı, piyasa fiyatının %50’sine ihaleye açmaktadır. Doğal olarak araba sahibi olmak isteyen birçok kimse bu cazip araçların ilanlarını ilgiyle takip ediyor.

TEB Araç İhalesine Katılma Şartları

Türk Ekonomi Bankası tarafından ayın belirli günlerinde satışa çıkarılan araçlardan birisi için ihaleye katılmak isteyen alıcılar, öncelikle Türk Ekonomi Bankası tarafından yayınlanan ihale şartnamesini okumaları gereklidir. Bankadan bankaya değişiklik gösteren bu şartname, ihale prosedürü ile ilgili olarak detaylı bilgileri içerir. Nitekim ihaleye katılabilmek için ilk olarak bu şartnamenin imzalanması lazım olur.

Satılık araç ihalesine katılmak için ikincil olarak şartnamede belirtilen teminat miktarının ihaleden evvel banka veznesine ödenmesi gereklidir. Teminat bedeli genel olarak ihalesine katılınacak araç için eksper tarafından belirlenen bedelin %10’una denk gelmektedir. Bu bedeli ödeyen kişiler, ellerindeki makbuz ve imzalı şartname ile TEB şubesinden ihaleye katılma talebinde bulunabilirler.

TEB’ten Araç Nasıl Satın Alınır?

Satılığa çıkarılan araç için düzenlenen ihaleler iki ayağa ayrılır. TEB, internet sitesinden satılığa çıkardığını duyurduğu araçlar için fiili olarak düzenlenecek açık artırma gününe kadar alıcıların tekliflerini almaya devam eder. Fiili açık artırmanın düzenleneceği gün, internetten gelen tekliflerden en yüksek olanı taban fiyat olarak belirlenir ve onun üzerinen açık artırma başlatılır. Açık artırmada daha iyi bir teklif gelmemesi halinde internet üzerinden en yüksek teklifi veren kişi araç ihalesini kazanmış olacaktır. Nitekim açık artırma sırasında daha iyi teklifler gelmesi halinde ise, açık artırmada en yüksek bedeli veren aracın yeni sahibi olacaktır.

Araç ihalesini kazanan kişi, son olarak kendisine verilen süre içerisinde teminat bedeli dışında kalan ihale bedelinin bakiye miktarını bankaya ödemesi gereklidir. Bu süre içerisinde bakiye ihale bedeli banka veznesine ödenmesi halinde alıcı, noter aracılığıyla aracın mülkiyetini kendi adına geçirebilir.

https://www.tebcetelem.com.tr/Icra-Satisindaki-Araclar.aspx 

Yukarıda bulunan linkten Türk Ekonomi Bankası tarafından belli zamanlarda satışa çıkarılan araçları görmek ve teklif için bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz