Ana Sayfa Kredi Notu Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bilindiği üzere bankaların kredi veya kredi kartı verirken etkilendiği bir kredi notu bulunmaktadır. Kredi notunu bireylerin bankalarla olan ilişkilerine verilen nottur. Bazı durumlar incelenerek kredi notu gruplara ayrılır. Bu gruplar en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak ayrılmaktadır. Burada asıl sorun en riskli veya orta riskli grupta yer alıyor çünkü bankalar bu gruplardaki bireyin kredi başvurularına olumlu yaklaşmazlar. Fakat bazı durumlarda bankalar kredi alamayan müşteriler için çeşitli kampanyalar başlatır. Böyle kampanyalarda bozuk sicilli ve kredi notu riskli olan bireyler de istedikleri kredileri çekme imkanı bulabiliyor. Bunun için kredi notu yüksek ve sabit gelirli kefil bulmak yeterli olacaktır. Bu yazımızda kredi notu düşük olan ve kredi çekmek isteyen bireyler için, kredi notuna bakmadan kredi veren bankalara yer verdik.

Ülkemizdeki bankaların çoğu kredi notu düşük olan bireylere güvenmekte zorluk çektiği için yeni bir kredi vermeye çekinir. Fakat bunun içinde bir çözüm söz konusu. Eğer kredi notunuzun düşüklüğü sebebiyle kredi çekemiyorsanız bankanıza bir kefil götürmeniz yeterli olacaktır. Yani, bankanın kredi notunuzu görmezden gelmesi için bir kefile ihtiyacınız olacaktır. Burada unutulmaması gerekilen bir nokta var ki, size kefil olacak kişinin sabit bir gelirinin olması veya kredi notunun yüksek olması sizin için avantaj olacaktır. 

Akbank Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veriyor Mu?

Akbank müşteri çerçevesini genişlettirmek adına gelir belgesi istemeden veya kredi notuna bakmadan kredi verme imkanı sunmaktadır. 60 ay vade ile 20 bin Türk Lirasına kadar kredi verebilen banka, internet bankacılığı aracılığı ile cazip fırsatlar sunmaktadır.

İş Bankası

İş Bankası, teknolojinin de yarattığı fırsatları kullanarak internet bankacılığı aracılığıyla kredi verme imkanı sağlamaktadır. Artık kredi çekmek için şubeye gitmeye gerek duymadan işlemlerinizi internet bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası

TEB, düşük kredi notu olan bireylerin kefil karşılığında kredi çekebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca internet bankacılığını kullanarak 60 ay vade ile 20 bin Türk Lirasına kadar kredi çekme fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Garanti Bankası 

Reklamlarıyla çok sık karşılaştığımız bu banka, diğer bankalar gibi kefilsiz ve belgesiz kredi vermektedir. Bunun için şubeleri ziyaret edebileceğiniz gibi internet bankacılığını da kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz