Ana Sayfa Bankacılık İş Bankası Borç Transferi İşlemleri

İş Bankası Borç Transferi İşlemleri

Borç Transferi Nedir?

Borç transferi ya da başka deyişle borç kapatma işlemleri bankalara olan borcunuzu ödeyemediğinizde ya da ödeme güçlüğü çektiğiniz zaman devreye girer. Farklı bankalardan çekmiş olduğunuz ve ödemesini henüz bitirmediğiniz ya da ödeme güçlüğü çektiğiniz mevcut kredilerinizi Borç Kapatma Kredisi ile İş Bankası’nda birleştirerek size uygun taksit tutarına göre isterseniz 36 aya kadar bölebilir ve ödemelerinizi tek bir bankaya kolayca yapabilirsiniz. Birden fazla krediniz söz konusu ise bu sayede tek bir yere ödeme yapmış olursunuz.

​Eğer çektiğiniz kredileri ödeyemeyeceğiniz için takibe düşmekten korkuyor iseniz, borç kapatma kredisi ile farklı bankalardaki kredilerinizi kolayca borç yapılandırması imkanıyla yapılandırabilirsiniz. Borç transferi sayesinde banka borçlarınızı Türkiye İş Bankasına devredebilir ve ortaya çıkan yeni borcunuzu da taksit taksit ödeyebilirsiniz. Her halde zaten borç ödeyeceğim neden tekrar transfer işlemi yapayım derseniz. Bu işlemi yaptığınız takdirde ödemede aksaklık yaşanılmayacağı için bankalar tarafından size verilen kredi notunuzu düşürmemiş olursunuz. 

Borç Transferi İle Kredi Kartı Borçları Da Kapatılabilir Mi?

Borç yapılandırmaları sadece krediler için değil kredi kartları için de geçerlidir. Ödeyemediğiniz kredi kartı borçlarını da dilerseniz yapılandırabilirsiniz. Farklı bankalardaki kredi kartlarınıza ait borçları da Borç Kapatma Kredisi ile 36 ay vadeye kadar İş Bankası’nda yapılandırabilir, aynı zamanda kredi kartlarınızın kullanılabilir limitlerini de arttırabilirsiniz. Bu sayede ödeme güçlüğüne düşmediğiniz için kredi notunuzda da düşme olmaz.

Borç Transferi Faiz Oranları Nedir?

Borç transferi için İş Bankası’nın 2021 yılı faiz oranı bu yazı yayınlandığında yaklaşık olarak % 1.60’tır. Ayrıca kişiye özel esnek hizmetler kapsamında, borç transferi yaparak kullanacağınız Borç Kapatma Kredisi’ni size özel belirlenecek faiz oranları ile bankadan sorgulatabilir kolayca kullanabilirsiniz.

Borç Transferi Şartları Nelerdir?

Borç transferi başvurunuz, talep ettiğiniz bireysel kredinin İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi gibi kredilerinizin şartları doğrultusunda değerlendirilecektir. Ayrıca kalan borç miktarınız, vade uzunluğunuz da borç transferi işlemleriniz için bireysel şartlardan olacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için size en yakın İş Bankası şubesine ya da İş Bankası’nın şubesiz bankasına müracaat edebilirsiniz.

Borçlarımı Nasıl Transfer Edebilirim?

Borç transfer kredisi için başvurularınızı internet üzerinden yapabilmeniz mümkün.

 İşCep’ten ihtiyaç kredisi başvurusu;

“İşCep” > “Krediler” > “Kredi Başvurusu Yap” > “Anında Kredi” veya “Başvurular” > “Kredi” > “Anında Kredi” adımlarını takip ederek mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

İnternet Şubesi’nden ihtiyaç kredisi başvurusu;

“Kredilerim” > “Anında Kredi” veya “Başvuru-Ürünler” > “Anında Kredi Başvuru” adımlarını takip ederek bulunduğunuz sayfada sağ üst köşede yer alan “Hemen Başvur” butonu tıklanarak isbank.com.tr’den ihtiyaç kredisi başvurusu; isbank.com.tr üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Bankamatiklerden ihtiyaç kredisi başvurusu;

 Kartlı İşlem menüsünden “Daha Fazlası” > “Anında Kredi ve Ek Hesap” veya Kartsız İşlem menüsünden “Başvurular” > “İhtiyaç Kredisi” adımlarını takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu; NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR aralarında boşluk bırakarak yazıp 4402’ye göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Yalnız SMS ile başvuru yaptığınız takdirde gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.

Telefon Şubesi’nden ihtiyaç kredisi başvurusu;

0 850 724 0 724 Telefon Şubesi’ni arayarak hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Henüz İş Bankası müşterisi değilseniz, Telefon Şubesi’ni cep telefonunuzdan aramalısınız.

Henüz İş Bankası müşterisi değilseniz;

Bankamatik’ten > Kartsız İşlem menüsünden “Başvurular” > “İhtiyaç Kredisi” adımlarını takip ederek, SMS ile kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Yukarıda sayılan seçeneklerden birini kullanarak kolay bir şekilde borç transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Borç Transferinde Kredi Notu Önemli Mi?

Diğer kredi değerlendirmelerinde olduğu gibi, borç transferinde de kredi notunuz değerlendirme sonucunun belirlenmesinde önemli etmenlerden biridir.

Borç Transferine Hangi Borçlar Dahildir?

Borç transferini diğer bankalardan kullanmış olduğunuz kredi borcu, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarınız için kullanabilirsiniz.

Başvuru Sırasında Hangi Belgeler Talep Edilebilir?

Başvuru sahibi ve varsa kefiller için;

-Başvuru Formu (şubelerimizden yapacağınız başvurular için)

-Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,

-Gelir durumunuzu gösterir belge talep edilebilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz