Ana Sayfa Bankacılık İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Alabilirim?

İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Alabilirim?

Günümüzde EV sahibi olmak önceki yıllar kadar zor değil. Ülkemizde gelişen inşaat sektörü sayesinde evler hem bütçeye uygunluk bakımında çeşitlilik göstermekte hem de ihtiyaç ve lükse göre çeşitlilik göstermektedir. Çoğu insan için ev lüks olmaktan ziyade ihtiyaç haline gelmiştir. Kiraların her geçen gün artması ile insanlar kira öder gibi ev sahibi olmanın hesabını yapmaktadır. Durumu olan herkes bütçesine uygun ev alabilirken toplu parası olmayanların imdadına bu aşamada bankalar yetişmektedir. Birçok banka müşterilerin gelir durumu, kredi notu ve alınacak aracın sıfır ya da ikinci el olması ile fiyatına göre kredi imkanı sağlamaktadır.  Bu bankalardan biri de İş Bankasıdır.

Başvuru

Ev Kredisi hesaplama aracı ile dilediğiniz vadeye uygun olarak taksit tutarınızı hesaplayabilir, geri ödeme planınız hakkında detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. 120 ay vade olanaklarından yararlanabilir, ödemelerinizi bütçenize uygun bir şekilde planlayabilirsiniz. Ödeme sıklığınızı; ayda bir, iki ya da üç ayda bir gibi daha geniş aralıklara da bölebilirsiniz. Bu aşamada kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarı ile kredi notunuz ve aylık geliriniz gibi temel bilgiler esas alınarak hızlıca ön değerlendirme yapılır. Başvuruyu tamamladıktan sadece birkaç saniye sonra ön değerlendirme sonucunuz seçtiğiniz iletişim kanalından tarafınıza gönderilir. Tarafınıza gönderilen iletideki linke tıklayarak krediyi kullanmak istediğiniz şubeyi seçtiğinizde ise başvurunuz bu şubeye iletilmiş olur.

Ekspertiz                                  
Ön onay sonrası seçtiğiniz krediyi kullanmak için istediğiniz şubeye gerekli evrakların teslimini yaptıysanız, sıra ekspertiz aşamasına gelir. Ekspertiz sürecinin en önemli özelliği, kredi kullandırma oranının belirlenmesidir. Konut kredisi, ekspertiz değeri üzerinden hesaplanır. Ekspertiz değerinin belli bir oranına kadar konut kredisi çekebilmeniz mümkün olur. Lisanslı konut değerleme uzmanı veya gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından hazırlanan raporda evinizin piyasa değeri hesaplanır ve bu değer üzerinden kredi kullandırma sağlanır.

Onay
Konutun tamamlanma oranı, yaşı, metrekaresi, konumu, kat sayısı ve inşaat maliyeti gibi hususlar incelendikten sonra detaylı bir ekspertiz raporu oluşturulur. Düzenlenen raporda kredilendirmeye engel bir husus tespit edilmemişse, sözleşme imzalarının tamamlanmasının ardından kredi kullandırma işlemi gerçekleştirilir.

Tapu                                                                            Şubemizde kredi sözleşmesini ve ödeme planını imzaladıktan sonra tapu dairesindeki işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm işlemler tamamlandığında ise kullandığınız kredi bedeli satıcının hesabına aktarılır.

İş Bankası Ev Kredisi Seçenekleriniz

EV KREDİSİ                                                                                                                                  Satın alacağınız ev için kullanacağınız krediyi her ay sabit taksitlerle ödeyebileceğiniz gibi belirlediğiniz tutar ve dönemlerde gelirinize uygun taksitlerle de ödeyebilirsiniz.

HERŞEY DAHİL EV KREDİSİ

Kredi kullanarak ev sahibi olurken ortaya çıkabilecek Kredi Tahsis Ücreti, Taşınır ve Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti, Ekspertiz Ücreti gibi masrafları da Ev Kredisine özel faiz oranlarından faydalanarak kredilendirilebilirsiniz.

EVDEN EVE EV KREDİSİ

Yeni evinizi, sahip olduğunuz evi satmayı beklemeden, üstelik satın alacağınız evin ekspertiz bedelinin tamamı kadar kredi kullanarak satın alabilirsiniz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ

Riskli Yapı Raporu düzenlenen ya da Riskli Alan ilan edilen bölgelerde yer alan taşınmazların sahibi ya da bu taşınmazlarda asgari 1 yıldır kiracıysanız bu krediyi alabilirsiniz.

EV YAPIM /TAMAMLAMA KREDİSİ

Belediye sınırları içinde yer alan arsalarınız üzerine yeni inşa edeceğiniz ya da inşaat halindeki evinizin tamamlanması sırasında doğacak harcamalarınızla ilgili kredi alabilirsiniz.

YABANCILARA ÖZEL EV KREDİSİ

​Türkiye’de ikamet etmek ya da yatırım yapmak amacıyla ev sahibi olmak isteyen ve Türkiye’de ya da yurt dışında yerleşik olan yabancı uyruklu müşterilerimiz bu krediyi alabilirler.

TÜKETİCİ DESTEK KREDİSİ

Sonunda yuvanıza Ev Kredisi türlerinden biriyle kavuştunuz.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi başvurusunda bulunmak için isbank.com.tr/#hizli-islemler sayfasından “Ev Kredisi” seçeneğine tıklayabilir ve ardından ilgili adımları izleyebilirsiniz. “Hemen Başvur” butonuna tıkladığınızda açılan ekrana TC kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve ekranda görünen doğrulama kodunu girmeniz gerekir.

Ayrıca dilerseniz ev kredisi başvurunuzu İş Bankası şubelerinden de gerçekleştirebilirsiniz.​

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

​Konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra kredi notunuz hesaplanır ve ön onay süreci başlamış olur. Ön onay aldığınız takdirde ekspertiz süreci devreye girer ve bu aşamada satın almak istediğiniz konutun krediye uygunluk durumu kontrol edilir. Tüm bu aşamaların olumlu sonuçlanması halinde konut kredisi başvurunuz genellikle 3-10 gün arasında neticelenir. Kredi onay süreçleri müşterinin kredi puanı veya satın almak istenen konutun durumuna göre değişiklik gösterebilir.​

Konut Kredisi Ne Kadar?

​Konut Kredisi limitinde üst sınır bulunmamaktadır. Yasal sınır olarak ise evin ekspertiz değeri dikkate alınır. Ekspertiz değeri 500.000 TL ve altı ise bu değerin %90’ına, 500.000 TL üzeri ise bu değerin %80’ine kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.​

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz