Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi verirken çeşitli değerlendirme yöntemlerinden yararlanmaktadır. Bunlar başlıca; kredi notu, aylık gelir ve mal varlığıdır. Gelir olsa bile geçmişte kredi veya kredi kartı borçlarında sorun yaşayan kullanıcıların kredi notu düşüktür. Yeni işe başlamış ve daha önce herhangi bir kredi kartı veya kredi kullanmamış kullanıcıların da kredi notu düşüktür. Bu sebeple kredi alabilmek için ya […]

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
29 Nisan 2019 19:53 | Son Güncellenme: 29 Kasım 2019 10:33
35
A+
A-

Bankalar kredi verirken çeşitli değerlendirme yöntemlerinden yararlanmaktadır. Bunlar başlıca; kredi notu, aylık gelir ve mal varlığıdır. Gelir olsa bile geçmişte kredi veya kredi kartı borçlarında sorun yaşayan kullanıcıların kredi notu düşüktür. Yeni işe başlamış ve daha önce herhangi bir kredi kartı veya kredi kullanmamış kullanıcıların da kredi notu düşüktür. Bu sebeple kredi alabilmek için ya kredi notunu yükseltmeli yada kredi notu düşük olan yerlere başvurmak gerekmektedir.

Kredi Notunu Yükselten Nedenler

Kara listede değilseniz ve finansal geçmişte büyük sorunlar yoksa kredi notuna bakılmaksızın mal varlığına yada gelire göre kredi veren birçok banka vardır. Tabi ki bu bankalar İş Bankası veya Ziraat Bankası gibi büyük kuruluşlar değildir.

Kredi Notunu Önemsemeyen Kuruluşlar

  • AktifBank
  • N Kolay Kredi
  • BurganBank
  • Fibabanka

Belki yukarıda ki bankaların adını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Bu bankalar her ilde veya ilçede faaliyet gösteren kuruluşlar değildir bu sebeple de birçok kişi bu bankaların adlarını bilmezler fakat bu bankalar yasal olarak faaliyet gösterirler.

AktifBank ve N Kolay Kredi dijital olarak hizmet veren kuruluşlardır. İnternet ortamından direkt olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabi ki kredi faiz oranları kredi notuna bakılmadığı için normal seviyeden biraz yüksek olabilir. Yine kredinin onaylanması kesin değildir.

Bu kuruşlar yeni oldukları için piyasada müşteri kazanmak adına bu hizmeti vermektedir. Bankanın müşterisi olarak kredi başvurusunda bulunabilir ve ilgili tutarı kolayca hesabınızdan çekebilirsiniz.

N Kolay Kredi, AktifBank kuruluşunun bir hizmetidir. Yine bu uygulamanın bono ve vadeli hesap uygulamalarında da faizler yüksek olduğu için nakit para burada değerlendirilebilir.

BurganBank ise yeni bir finans kuruluşudur fakat dijital ortamda faaliyet gösterdiği için işletim ücreti ve diğer masraflar talep edilmemektedir. Fibabanka da yeni bir kuruluştur ve kredi notunu çok dikkate almadan kredi hizmeti vermektedir.

Bu bankalardan da kredi alamamanız durumunda kefil bulmalı yada teminat göstermelisiniz. Kefilin düzenli geliri olan Memur, emekli yada özel sektör çalışanı olması gerekmektedir. İş adamı veya esnafta kefil olabilir fakat faaliyet süresinin uzun olması avantajdır.

Teminat olarak da taşınmaz mallar; ev, araba, iş yeri, arsa ve diğer sahip olduğunuz malları göstererek de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.