Ana Sayfa Bankacılık İş Bankası Taşıt Kredisini Nasıl Alırım?

İş Bankası Taşıt Kredisini Nasıl Alırım?

Günümüzde araç sahibi olmak önceki yıllar kadar zor değil. Teknolojinin gelişmesi ile otomobil sektöründe üretim artmakta ve bankalar taşıt kredileri ile araç alımını kolaylaştırmaktadır. Çoğu insan için araç lüks olmaktan ziyade ihtiyaç haline gelmiştir. Durumu olan herkes bütçesine uygun taşıtı alabilirken bir köşede toplu parası olmayanlar için ise bankalar iyi birer kurtarıcıdır. Birçok banka müşterilerin gelir durumu, kredi notu ve alınacak aracın sıfır ya da ikinci el olması ile fiyatına göre kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalardan biri de İş Bankasıdır.

İş Bankası düzenli ödemeler ile araç sahibi olmak isteyenlere sunduğu taşıt kredisi, dilediğiniz sıfır ya da ikinci el araca kolayca ulaşabilme imkanı tanır. Taşıt kredisi sayesinde araç fatura bedelinin büyük bir bölümünü kredilendirme ve çekilen taşıt kredisini orta veya uzun vadelere bölebilme imkanı sağlar.

İş Bankası taşıt kredisinde sıfır kilometre taşıt alınırken genelde kefil şartı aranmaz. Alınan araç ödeme süresi boyunca rehin olarak gösterilebileceği için kefil aranmasına ihtiyaç duyulmaz. İkinci el araçlarda durum biraz farklıdır. İkinci el araç alımlarında kefil şartı aranabilir ve çekilecek kredi miktarı taşıtın kasko değerine göre hesaplanır.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?       

Bireysel müşterilere kullandırılacak taşıt kredilerinde,

-0 km taşıt kredilerinde aracın nihai fatura değeri,

-2. El taşıtlar için ise aracın kasko değeri,

0-120.000 TL aralığında alanlar için azami %70 i( örneğin alacağınız aracın değeri 100.000 TL değerinde ise İş Bankası size en fazla 70.000 TL taşıt kredisi kullandırabilir.)

120.000-300.000 TL aralığında olanlar için %50 si(örneğin alacağınız aracın değeri 300.000 TL değerinde ise İş Bankası size en fazla 150.000 TL taşıt kredisi kullandırabilir.)

300.000-750.000 TL aralığında olanlar için %30 u(örneğin alacağınız aracın değeri 600.000 TL değerinde ise İş Bankası size en fazla 180.000 TL taşıt kredisi kullandırabilir.)

750.000-1.500.000 TL aralığında olanlar için ise %20 si kadar taşıt kredisi kullandırmaktadır. (örneğin alacağınız aracın değeri 1.000.000 TL değerinde ise İş Bankası size en fazla 200.000 TL taşıt kredisi kullandırabilir.)

O km araçlarda alınacak kredi ancak araç rehinli gösterildiği takdirde kefil şartı aranmaz. Genel olarak bankalar kredi kullanımında kefil şartı yok dese de kredi kullandıracak şubeye kefil arama konusunda yetki verilmiştir. Bazı durumlarda şube kefil arayabilir.

Kredi başvurusu için gereken evraklar,

Başvuru sahibi ve kefil için gerekli olan evraklar:

-Taşıt kredisi başvuru formu,

-Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,

-Gelir durumunuzu gösterir belge,

-0 km araçlar için alacağınız taşıta ait proforma faturası,

-2. El alınacak taşıtlar için satışı yapan kişiye ait son motorlu araç tescil ve trafik belgesinin başvuru esnasında hazır bulundurulması gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?   

Taşıt kredisi almak için hızlı kredinin yanı sıra isterseniz şubenizden, internet şubesinden, ya da mobil uygulama üzerinden anında başvuru yapabilirsiniz. Araç kredisi hesaplama programı sayesinde ödeme planını dilediğiniz gibi oluşturabilir, uygun faiz oranları ile taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Taşıt kredisi faiz oranlarını öğrenmek için bizzat İş Bankası internet sitesini ziyaret etmenizde fayda var. Faiz oranlarının değişken olması nedeniyle çekeceğiniz kredi miktarı, ödeme planınız faiz oranının belirlenmesinde etki etmektedir. Ayrıca İş Bankası internet sitesinde bulunan hesaplama programı ile kullanmayı düşündüğünüz taşıt kredisinin tutarını ve kredi vadesini girerek, geri ödeme planınız hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Geri ödenecek toplam tutar, aylık taksit tutarı, faiz oranı ve yıllık maliyeti oranı gibi birçok konuda anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Taşıt kredisinin maksimum vadesi ne kadardır?

0 km araçlar için bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın nihai fatura değeri,

2. el satın alınacak araçlar için bireysel taşıt kredilerinde alınacak aracın kasko değeri,

-120.000 TL ye kadar olanlar için 48 ay,

-120.000-300.000 TL arasında olan araçlar için 36 ay,

-3000.000-750.000 TL arasında olan araçlar için 24 ay,

-750.000-1.500.000 TL arasında olan araçlar için 12 ay olarak ödeme planı belirlenmiştir.    Bütçenize en uygun geri ödeme planı ile sizlerde 0 km ya da ikinci el araç sahibi olabilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken gelir durumunuzu belgelendirip, kendinizi de zor sokmayacak geri ödeme seçenekleri ile istediğiniz aracı almak için çeşitli seçenekler sunan İş Bankası taşıt kredilerine başvurmaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz