Ana Sayfa Bankadan Satılık Vakıfbank’tan Satılık Araçlar

Vakıfbank’tan Satılık Araçlar

Vakıfbank, müşterilerine kullandırdığı kredi yahut diğer finansal hizmetlerin geri ödenmemesi halinde borçluların adına kayıtlı araçları satışa çıkarmak suretiyle alacağını almaya çalışır. Vakıfbank’ın Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar arasında en büyük müşteri potansiyeline sahip ikinci banka olması nedeniyle Vakıfbank tarafından satılık araçlar her ilde bulunabilir.

Eksper tarafından belirlenen piyasa bedelinin %50’si üzerinden satışa çıkarılan bu araçlar, araç sahibi olmak isteyenler tarafından oldukça ilgiyle takip edilir. Vakıfbank; müşterilerinin ve diğer ilgililerin satılık araçlardan haberdar olabilmesi için belirli zamanlarda satılık araçları kendi sitesinden yayınlamaktadır. Bu ilanlar; satışa çıkarılan araçların görüntülerini, teknik özelliklerini, model yılını, eksper değerini içermektedir. Ancak Vakıfbank tarafından satılan araçların ihalesine girmeden evvel bankadan izin alarak aracı bizzat incelemenizi tavsiye ederiz.

Vakıfbank’tan Satılık Araç Nasıl Alınır?

Vakıfbank’ın satılığa çıkardığı araçlardan birini satın almak için ihaleye katılmanız gereklidir. İhaleye katılmak için banka tarafından belirlenecek teminat bedelini banka veznesine yatırdıktan sonra bankanın istediği diğer belgeleri de bankaya sunmalısınız. Banka gerekli teminatları aldıktan sonra satılığa çıkardığı araç için belirlenen güne kadar Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden teklif verebilirsiniz. Eğer internet bankacılığı kullanmayı bilmiyorsanız, şubeye gidip teklif dilekçesi de verebilirsiniz.

Vakıfbank, aracı satışa çıkardıktan sonra belirlenen günün sonuna kadar araç ile ilgili teklifleri toplamaya devam eder. Resmi siteden duyurulan günün bitiminden itibaren birkaç gün içerisinde ihaleyi kazanan kişi belirlenir ve o kişiye ihaleyi kazandığı bildirilir.

İhaleyi kazanan kişiler, bankanın kendisine verdiği süre içerisinde ihale bedelini ödeyerek aracın yeni sahibi olur. Eğer bankanın verdiği süre içerisinde ihale bedeli ödenmez ise, ihaleyi kazanan kişinin hakkı ihalede en yüksek teklifi veren ikinci kişiye geçecektir. Bu kişi ihale bedelini ödemesi halinde aracın yeni sahibi olacaktır. Ancak bu kişide ihale bedelini zamanında ödeyemez ise; ihale iptal edilerek ileri bir tarihte yeniden ihale düzenlenecektır.

Araç Teminat Bedeli ve Masrafları

İhaleye katılmak isteyenlerin, katılmak için başlangıçta ödediği teminat bedelleri, ihalenin sonunda sahiplerine iade edilir. Ancak ihaleyi kazanmasına rağmen ihale bedelini ödemeyen kişilerin teminat bedelleri iade edilmez. Araç ihalesini kazanan kişiler; araca ilişkin devir masrafları ile damga vergisinden de sorumlu olacaktır. Eğer aracın önceki dönemlerine ilişkin borçları bulunması halinde bu borçlardan da banka sorumlu olacaktır.

https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo?cid=14397

Vakıfbank’ın araç satış ihalelerinde bulunan araçları görmek için yukarıda bulunan linkten araçlara bakabilirsiniz.

21 YORUMLAR

  1. Ağlayanın malı gülene kalırmı?bantıklı düşenmek lazım peki. araç alıyorsun bankadan kderi. cekiyorsun.. kardesim. banka senin babanın hayrına para vermiyor. borcunu öde.. ödemiyorsan. banka. siçil bozmadan arabanı sat bankanın parasını ver.. . türkiyede. o kadar hacizli. araç var: cogunuda parcalayıp satıyolar. ..

  2. Adam arabayı hür iradesi ile almış. Borcunu ödeyememiş. Niye ağlamanın malı güleme hayretmez derler bilmem. Ödeyemeyeceksen almayacaksın. Pekala da alınır ki o adamın borcu ödensin. Yoksa borç katlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz