Ana Sayfa Kartlar Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları
Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Elinizde bir kredi kartı var ve bununla sadece harcama yapabiliyorsunuz. Veya bir kredi kartına sahipsiniz fakat nakit avansı ATM’den çekemiyorsunuz. Biz bugün size kredi kartı nasıl nakite çevrilir bundan bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Nasıl Nakite Çevirilir?

Bunun için en önemli madde bir kredi kartına sahip olmanızdır. Kredi kartları herhangi bir bankadan alınabilir. Çalıştığınız iş ve aldığınız maaş, sizin kredi kartı alma olanağınızı etkiler. Bunlardan ziyade öğrenciyseniz bankaların vermiş olduğu öğrenciler için uygun kredi kartları kullanabilirsiniz. Fakat kredi kartı almadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırma kredi kartı limiti ve nakit avans limiti üzerine olmalıdır. Kredi kartına sahipseniz kartınızı nakite çevirmenin birkaç yolu vardır. Bunlardan birisi ATM’den nakit avans çekmektir.

Kredi Kartı ile ATM’den nasıl nakit avans çekilir?

Bazı kredi kartlarında, kartın harcamalar için kullanılan miktarın yanı sıra nakit çekebilmenize olanak sağlayan nakit avans seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle kredi kartı almak için başvurduğunuz esnada kartın nakit avansa açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Kartınız nakit avansa açık ise anlaşmalı bankanın ATM’sinden nakit avans seçeneğini kullanarak paranızı çekebilirsiniz. Nakit avans çekimi yaptıktan sonra çektiğiniz tutarı vadeye bölerek taksitli bir biçimde ödeyebilirsiniz.

Nakit Avans Bulunmayan Kredi Kartlarından Nasıl Para Çekilir?

Bir kredi kartınız var ve nakit avans özelliği bulunmamakta. Genellikle öğrencilere verilen bu kartlarda limit oldukça düşüktür. Bazı yüksek limitli kredi kartlarında da henüz ne yazık ki bu özellik bulunmamaktadır. Bu kartlar genellikle sadece alışverişlerde kullanılmaktadır. Fakat üzülmeyin bununda bir çözümü vardır. İlk tavsiyemiz herhangi bir kuyumcudan altın alışı yaparak kartınızdaki harcama yapılacak tutarı çekmenizdir.

Kuyumcularda Kredi Kartı Nasıl Nakite Çevrilir?

Bir kuyumcuya giderek istediğiniz miktarı söyleyip paranızı kuyumcudan nakit olarak alabilirsiniz. Fakat kuyumcu paranızdan belirlediği bir tutarda komisyon alacaktır. Bu komisyon tutarı çektiğiniz para miktarı üzerinden belirlenir. Bu durum her kuyumcuda bulunmayacağı için iyi bir araştırma ve gezme yapmanız gerekmektedir. Kuyumculardan ziyade bunu bazı kuruyemişçiler, marketler veya esnaflar yapmaktadır. Dediğimiz gibi büyük bir ihtimalle sizden komisyon alacaklardır.

Gittigidiyor Kullanarak Kredi Kartını Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor sitesi bazı kredi kartlarına kampanyalar düzenlemektedir. Eğer kampanya dahilinde olan bir kredi kartına sahip iseniz tanıdığınız birinin hesabı üzerinden ürün satışı yaparak paranızı nakite çevirebilirsiniz. Kampanyanın olduğu günde satın alma işlemi yaparsanız Gittigidiyor’un almış olduğu komisyonu %5 daha az ödersiniz bu sayede 1000 TL ve üzerinde neredeyse komisyonsuz bir şekilde kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Gittigidiyor’un yanı sıra sahibinden.com sitesinde de aynı mantıkla kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Dediğimiz gibi bunun için kampanya dahilinde bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Bu yazımızda kredi kartı nasıl nakite çevrilir? bunları öğrendik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz