Ana Sayfa Kartlar Genç Bankkart Nedir? Limit Artırımı İçin Neler Gerekli?

Genç Bankkart Nedir? Limit Artırımı İçin Neler Gerekli?

Genç Bankkart
Genç Bankkart

Üniversite öğrencileri, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen geri ödemesiz hibelerden veya geri ödenebilir kredilerden yararlandıklarında, her ay Ziraat Bankası aracılığıyla belirtilen ücretleri alırlar.

Ziraat Bankası, ödeme yapmak ve diğer imtiyazlar sunmak için Genç Bankkart adlı bir hizmet sunmaktadır. Bu kart hem banka hesabınızı hem de kredi kartınızı kullanmanıza izin verecektir. Diğer bir deyişle, her ay alacağınız bursunuzu veya kredinizi tek bir karttan çekerken aynı zamanda kredi kartının işlevselliğinden de yararlanabileceksiniz.

Genç Bank Kart kartınızın kredi kartı fonksiyonu yoksa, banka şubeleriyle kimliğinizle iletişime geçebilir veya cep telefonunuzdan GENC BANKKART yazdıktan sonra 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

Genç kartınızın alındığı tarih 2015’ten önce ise, yeni Genç kartınızı almayı talep edebilirsiniz ve bu uygulama sırasında kredi kartı işlevini de etkinleştirebilirsiniz. Çünkü eski kartların kredi kartı özelliği olmayabilir. Kartınızı aynı gün içinde hiç vakit kaybetmeden alabilirsiniz.

Genç Bankkart Limit Artırımı İçin

Kredi kartı borcunuzu her ay düzenli ödeyip ödemediğiniz,

Kartınızı ne sıklıkla kullandığınız,

Borcunuzu öderken hep asgari tutarı mı yatırıyorsunuz yoksa tamamını mı sıfırlıyorsunuz,

Gelir durumunuzdaki yükseliş,

Kredi Notunuza bakılır.

Genel olarak, Bankkart’lı genç öğrenciler düşük kart limitinden şikayet ederler. Ödemelerde bir sorun yoksa ve gelecekte limit artışı istiyorsanız, kredi kartı limitini 1000 TL’ye çıkarmak mümkündür. Ancak daha önce farklı bankalar tarafından bir kredi kartı kullanılmışsa, Genç Banka Kartı için yapılacak kredi kartı talebinin sonucu ve limiti tamamen risk raporu soruşturması ile sonuçlanacaktır.

Limiti artırmak isterseniz Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve 444 00 00 ile limit artışı talep edebilir veya yakınınızdaki Ziraat Bankası şubesine başvurabilirsiniz.

Genç Bankkart Kredi Kartı Limiti Düşürme

İlk olarak, kredi kartınızın bağlı olduğu şubeye giderek bireysel banka danışmanı ile iletişime geçebilirsiniz. Kart limitinizi düşürme talebinizi ileteceksiniz ve önünüzdeki günlerde kart limitinizin düştüğünü göreceksiniz. Banka kart limitinizi düşürmek için sizden herhangi bir ek bilgi veya prosedür beklemez. Ancak, kredi kartı limitinizi artırmak istediğinizde, banka sizden mevcut banka kaydınızda yukarıda belirtilen ek kriterleri isteyebilir.

Diğer yöntem İnternet bankacılığıdır. Ayrıca banka şubesine gitmeden kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz. Telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve İnternet bankacılığı ile kart limitinizi internetteki ilgili menülerden azaltabilirsiniz. Bunu, Kredi Kartı Bilgileri ve Kredi Kartı Ayarları menülerindeki Kredi Kartı Limitini Azalt menüsünden yapabilirsiniz. Ancak, bazı bankalar kredi kartı ayarları bölümünde böyle bir sekme sunmamaktadır. Bu menüde kart limitinizi düşürme işlevini bulamazsanız bankanıza başvurun.

Genç Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Genç Bankkart için kredi kartı işlevini kullanacak olanlar için en merak edilen konulardan biri kredi kartı limiti. İlk kez kredi kartı kullanacak kişiler için genellikle 550 TL olarak belirleniyor.

Alacağınız bursun yanı sıra, mevduat hesabınızın bakiyesi de harçlık avans fonksiyonuyla negatif bakiyeye indirgenebilir. Diğer bir deyişle, her ay aldığınız burs miktarı 425 TL ise, bu limiti kullandıktan sonra POS cihazlarından banka kartınızı kullanarak -375 TL’ye kadar harcayabilirsiniz. Buradaki masraflar bursunuzun ödenmesi üzerine tahsil edilecektir.

Bankkart’ın genç kullanıcıları Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi kartı Limiti Sorgulama da bulunmanın birkaç yolu vardır. Limitinizi Ziraat bankasının ATM’lerinde veya 0850 220 00 00 numaralı telefondan Ziraat bankası müşteri iletişim merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Genç’in kredi kartı limiti için SMS ile talep üzerine; HARCLIK AVANS BAKIYE yazdıktan sonra, 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz. Ziraat Bankası harçlık avansı ile geçmişteki alımlarınızı Ziraat Bankası İnternet Şubesi’nden öğrenebilirsiniz. İnternet Şubesinde Bankkartlarım Menüsünde, Kart Hareketleri İzleme Butonu ile birlikte açılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz