Ana Sayfa Krediler Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nedir ?

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nedir ?

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Devletin desteği ile Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi şartlarını nedir tek tek açıkladı. Düşük tutarlarda ev hanımı kredisi çekebilirsiniz. Tabi bunun da belirli şartları var gelin birlikte Ziraat Bankası kredi şartları nedir tek tek inceleyelim.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nedir ?

Ziraat Bankası Ev Hanımı Kredisi

Ev hanımlarının en çok aradığı konulardan birisi de kendilerinin kredi çekebilmesidir. Bunun için sizden ek belge kesinlikle istenmektedir. Krediyi geri ödeyebileceğinizi gösterir bir belge sunmanız gerekiyor. Bu yüksek KKB puanı da olabilir, kira getiriniz de olabilir yada bulunan bir başka ek gelir. Eğer düzenli geliri olup belge sunabilecek birisini kefil olarak yazdırabilirseniz de ev hanımı kredisi çekebilirsiniz. Türkiye’de ilk olarak Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi olarak açıkladığı model düşük tutarlarda çekilebilmektedir. 10,000 TL’ye kadar çok zorlanmadan alabilirsiniz ancak 40,000 TL’ye kadar ihtiyacınızın olması durumunda ciddi belgeleri sunmadan kredi kullanamıyorsunuz.

Ziraat Bankası Ev Hanımı Kredisi

Ne kredisi çekerseniz çekin bankanın tek istediği şey verdiği parayı faizi ile geri alabilmektir. Buna inandıramadığınız sürece hiçbir krediyi alamazsınız. Evinize 10,000 TL ye kadar bütçe sokabilirsiniz. Bununla birlikte bir dikiş makinesi yada yoğurt makinesi gibi girişimlerde bulunarak etrafınıza üretim yapıp satabilirsiniz. Küçük bir işe başlarken belki de doğum günü ve özel günler için pasta kek börek yapıp satmaktan da başlayabilirsiniz. Tabi bunun için yine tepsi fırın ilk ürün üretimi için maliyet girişi gibi bütçeye ihtiyacınız var. Bunları kredi nedeni olarak sunarak Ziraat Bankası ev hanımı kredisi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nedir

Ev Hanımına Kredi Veren Bankalar

Sadece ev hanımı olarak hiçbir belge sunmadan kredi çekebilmeniz mümkün değildir. Sizin için en kolayı eşinizin yada geçiminizi gösterir bir belge ile gitmeniz. En kötü 500 ile 1000 TL arasında kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu da gireceğiniz iş için size en hanımına kredi veren bankalar tarafından hediye olur. Kredi kartı ödemenizi düzenli kullanırsanız hem KKB puanınız yükselir hem de düzenli kullanımdan dolayı limit arttırımı talep edebilirsiniz. Bu da her ay yapacağınız ticareti bir ay ötelemek anlamına gelmektedir. Bankada evinizin kira ve geçim sıkıntınızın olduğunu bu parayı borçlarınızı ödemek için çektiğinizi söylerseniz kredi alamazsınız unutmayın. Kefil konusunda yeterli kriterler aranacaktır. Sizde yetmeyen kriterlere kefilinizin sahip olduğuna emin olun. Bankanın nezdinde ilk dakikadan kötü izlenim yaratmak istemezsiniz her halde. Eğer emekli iseniz emekliye kredi veren banka konumuzu okuuyunuz. Unutmayın Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi konusunda çok hassas inceleme yapıyor.

3 YORUMLAR

  1. Merhabalar bende bir ev hanımıyim ve bu krediyi diğer hanımlar gibi bende çok. Ihtiyacim var evde çocuk bakıyorum. Ayriyeten de ek iş yapıyorum manti sarma poğaçalar gibi vs bende kredi almak istiyorum yardimci.olurmusunuz lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz