Ana Sayfa Krediler Taşıt Kredisi İçin Hangi Banka Uygun ?

Taşıt Kredisi İçin Hangi Banka Uygun ?

Taşıt Kredisi İçin Hangi Banka Uygun

ÖTV indirimleri ile hareketlenen sıfır taşıt kredisi için hangi banka uygun ? Kredi çekerken en uygun araç kredisi veren banka hangisi diye araştırıyorsunuz. Faiz oranlarının yanı sıra sizden kesilecek ekstra kesintiler ve adınıza yapılacak net ödeme gibi konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu durumda sizlere sunabileceğimiz en uygun taşıt kredisi veren bankalara değineceğiz.

Sıfır Taşıt Kredisi

Taşıt alırken kredi kullanmak isterseniz bankaların konut kredisinden daha yüksek oranlar isteyeceğini ve ek belge sunmanız gerektiğini unutmayın. Sıfır araç kredisi çekmeniz için özellikle çeken kişi adına sağlık sigortası ve günümüzde çok para tutan full araç kaskosu yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bunun yanında ikinci el araç almıyor iseniz kredinin çıkma olasılığı daha yüksektir. Satın alacağınız araç bedelinin yüzde yetmişine kadar kredi kullanıp üzerini nakit tamamlamanız gerekiyor.

En Uygun Taşıt Kredisi

En Uygun Taşıt Kredisi

Özel bankalar daha çok iş konularında sizlere çözüm üretebiliyor. Devlet bankaları ise konut kredisinde geri ödemesi en düşük banka listesinde. Araç kredileri için pek reklamları olmayan katılım bankalarını tercih etmenizi öneriyoruz. Özellikle Albaraka taşıt kredisi konusunda çok başarılı çözümler üretebilmektedir. Özellikle kısa vadeli çekilen kredilerde düşük faizler almaktadır. Sizin için önemli olan çekilen kredinin geri ödemesinin az olması ise başta Albaraka olmak üzere olan türevi bankalardan teklif alınız.

Taşıt kredisi kullanan kişinin ruhsatına şer konulur. Konutlardaki ipotek tarzında satışa engeli bulunur. Kredi ile birlikte satışı mümkün değildir. Kredili arabanın satışı ancak kredinin kapanması ile yapılabilir. Bazı durumlarda sadece 1 saatliğine para lazım denilmesi bu yüzdendir. Kredili aracın kredisinin kapatılıp tekrar kredi çekilebilmesi için bir saatliğine nakit para lazım olmaktadır.

Araç Kredisi Hangi Banka

Garanti Bankası ve Akbank araç kredisi konusunda size yardımcı olabilecek önerdiğimiz bankalar arasında olsa da geri ödemesi konusunda sizi pek tatmin etmeyebilir. Ziraat Bankası tarzı devlet bankaları ise taşıt kredisi için sizi gereksiz bekletebilir. Bazı bankalarda ise kaskonun kendi bankasından yapılması istenmektedir. Bu durumda kredi maliyetinize araç kasko tutarınızın farkını da eklemelisiniz.

Taşıt kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken husus kaskonun sıfır araç bayisi ile anlaşmasının olmasıdır. Yoksa kaza durumunda aracınız sanayide tamir edilebilir bu da sıfır aldığınız araç için sonradan canınızı sıkabilir. Bu durumda kendi bankasından kaskoyu zorunlu kılan bankayı sırf kredi oranı düşük diye tercih etmeniz sizin açınızdan iyi olmayacaktır bilginize. Bankanın markasından daha çok size uygun olan bankayı tercih etmeniz ekonominiz açısından doğru olacaktır. Sürekli değişen banka kampanyalarına ve broşürlerinden ziyade bizzat ziyaret etmeniz en doğru olanıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz