Ana Sayfa Krediler İhracat Devlet Desteği Nasıl Alınır

İhracat Devlet Desteği Nasıl Alınır

İhracat Devlet Desteği Nasıl Alınır

İhracat açığının azaltılması için devlet destek programı sunuyor. Yurt dışına mal gönderimi yapan için ihracat devlet desteği nasıl alınır kimle kullanabilir ve faiz oranları nedir ? Yurt dışına mal göndermek isteyenlere ihracat desteği yada devlet teşviği adı altında sunulan düşük faizli krediyi inceleyelim. Dolar ve Euro üzerinden verilen kredi nereden nasıl çekilir ?

İhracatçılara özel Türkiye Ekonomi Bankası ve Factoring kurumu toplam 350 milyon dolar bütçe ayırdı. Yurt dışına ihracat yapmak isteyenlere destek adı altında 350 milyon dolar ile yardımcı olunacak. Dolar bazında alınan krediler için %7 Euro para birimi için %4 faiz uygulaması yapılacak. Sizin yapmanız gereken faturalı malınızı TEB desteği ile ödeme talebi oluşturmanız. Yurt dışında ise malın parasını tahsil edip Türk bankasına ödemenizi yaparak ülkeni verdiği ekonomik savaşa katkı olmanız. Artık mal satışı yapmak için param yok mazereti de ortadan kalkmış oldu. Gelelim ihracat devlet desteği nasıl alınır ayrıntılarına.

İhracata Devlet Desteği Başvurusu

Türkiye Ticaret Odası ile anlaşmalı olarak devlet kurumları ve bankalar ihracat desteği vermektedir. Size en uygun güncel kredi veren birimler ile görüşebilmeniz ve şartlarını bire bir öğrenmeniz için Ticaret Odası birimini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ayrıca TEB bankası 350 milyon dolara kadar düşük faiz ile ihracat ürünlerinize destek olacağını açıkladı. Bunun için malın Türkiye’den çıkış olması baş koşul. Türkiye dünya ticaret ülkeleri sınıflandırmasında 3. sınıfta bulunuyor. İhracat kredisi alabilmeniz için 1. yada 2. sınıf ülkelere mal göndermeniz gerekiyor. 4. sınıf ülkelere yapılacak ihracatlar için devlet desteği alabilmeniz mümkün değil. Dünya üzerinde riskli görünen Moody puanı düşük olan ülkeler riskli ülkeler olarak kabul edilir ve bankalar bu ülkeler ile yapılacak ticaretler için kredi vermez. Yani enflasyon oranı % 1 milyon olmuş Brezilya ile ticaret yapmak isterseniz Teb ihracat kredisi alamazsınız.

Teb ihracat kredisi

Teb İhracat Kredisi

Teb Bankası 2019 yılı için dönüşümlü 350 milyon dolara kadar kredi vereceğini açıkladı. Türk Eximbank adı altında sunulan kredi çeşitleri arasında

  • Sabit Taksitli İhracat Kredisi
  • Kısa Vadeli İhracat Kredileri
  • Özellikli Kredi
  • İhracata Hazırlık Kredisi
  • Orta ve Uzun Vadeli Sermaye Kredisi Seçenekleri
  • Avrupaya Yatırım Kredisi
  • İhracat Ürünü Üretme Kredisi
  • Serbest Bölge Yatırımı Kredisi

Teb Banka şubeleri içerisinde Eximbank kredisi seçeneklerini inceleyebilir ihracat planlarınızı geliştirebilirsiniz. Elinizdeki bütçenin daha fazlası ile ihracat yapabilme imkanından faydalanarak işinizi geliştirebilirsniz. Teb ihracat kredisi seçeneklerinden size uygun olan hangisi ? Teb bankası emekli kredisi için alakalı konumuzu okuyunuz. İhracat devlet desteği nasıl alınır nasıl başvuru yapılır konusunda aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

PTT emekli kredisi özellikleri Teb Jet kredisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz