Ana Sayfa Krediler Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Nasıl Alınır 2019

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Nasıl Alınır 2019

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Nasıl Alınır 2019

Yeni evlenen vatandaşlara devletimizden 2019 yılı için büyük destek planı açıklandı. Sizlere bugün yeni evlenenlere devlet desteği nasıl alınır 2019 yılı nasıl başvuru yapılır bunları anlatacağız. Devletten çeyiz parası almak ister misiniz ? Vatandaşın hakkını fazlası ile arayan koruyan devletimiz şimdi de devletten çeyiz desteği nasıl alınır şartlarını açıkladı.

Devletten Çeyiz Desteği

Genç kızların hayali evlenip güzel bir yuva kurmak. Ancak evlilik masrafları sırasında hayallerinin düğünü gelinliği evi çeyizi derken… Hayallerin dışına çıkılıyor. Tam bu noktada devlet mutluluğunuza yardım ediyor. Yeni evlenenlere devlet desteği nasıl alınır nasıl başvuru yapılır kaç paraya kadar destek alabilirsiniz ? Geri ödemesi var mıdır var ise devlet desteği faiz oranı nedir ?

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği

Devlet Evlilik Desteği Kime Verilir ?

SGK üyesi olup genç kızlarımız yetim olması nedeni ile devletimizden para alıyor. Ancak hayatının erkeği ile tanışıp artık bir yakın edindiğinde ise devlet destekleri kesiliyordu. Yeni yapılan düzenleme ile yetim kızlarımıza devlet desteği kanunu yasa teklifi meclisten geçti. Yetim olup yeni evlenenlere devlet desteği nasıl alınır diye merak eden yetim maaşı alan kızlarımız için çok basit. SGK merkezine giderek evleneceğine dair resmi belgeleri ile dilekçe sunmalıdır. Eski sistemde direk aylıkları kesiliyordu. Yeni sistemde ise SGK 24 aylık peşin ödeme yapacak. Genç kızlarımız alacakları iki yıllık peşin evlilik devlet desteği parası ile çeyizlerini düzebilecek mutlu hayatlarına devlet yardımı ile daha iyi bir adım atabilecekler.

Devlet Evlilik Desteği Kime Verilir

Evlenenlere Devlet Desteği Başvuru

SGK dan yapılan başvuruların amacı ise çok daha farklı. Yetim kızlarımızdan bir çoğu maaşının kesilmemesi için evlenmekten vazgeçiyorlar ve beraber yaşamayı tercih ediyorlar. Devletin takip ettiği bu durumu cazip hale getirmek için yeni kanun yasalaştırdı. Böylece ellerine toplu para geçmesi için nikah kıyan yetim kızları hayat boyu SGK kasasından para almamış olacak. Devlet hazinesi için de mantıklı olan bu çalışma para kayırmaya çalışmayan haklı yetim kızları için de güzel bir uygulama. Ancak evlilik öncesinden SGK tarafına dilekçe vermeyi unutmayın. Nikahtan sonra otomatik kesilecek olan yetim maaşı için evlilik parası alamazsınız. Bu para sizin maaşınızın kesilme nedeni olarak verildiğinden hibe niteliğindedir geri ödemesi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz