Ana Sayfa Krediler Geri Ödemesi En Düşük Banka Kredisi

Geri Ödemesi En Düşük Banka Kredisi

Geri Ödemesi En Düşük Banka Kredisi

Harici para ihtiyacının oluştuğu durumlarda en güvenilir kurumlar bankalar. Bankaya giden her kredi çekmek isteyenin aklında tek bir şey var. Çekeceğim kredi için ne kadar geri öderim? Sizin için geri ödemesi en düşük banka kredisi seçeneklerini araştırdık. Hangi krediyi çekeceğinize emin olmayanlar ve hangi banka kredisi hakkında kafası karışanlar için konumuzu düzenledik.

Her banka birbirlerine yakın da olsa kredi faiz oranlarında farklılıklar bulunuyor. Bazı bankaların faiz oranı yüksek iken, düşük faiz yazan bankalardan daha az geri ödemesi sunabiliyor. Bunlara etki eden farklı faktörler var. Halk arasında sürekli şu banka yüzde şu kadar kredi veriyor bu banka bu kadar diye söylentiler geziyor. En başta faiz oranı en düşük olan konut kredisi ile çekilen ihtiyaç kredisini bile mukayese edenler var. Sizin için en önemlisi çektiğiniz kredinin size maliyetinin ne olacağı. Elinize geçecek net paraya karşılık bankaya kaç para vereceksiniz?

Geri Ödemesi En Düşük Banka Kredisi

Banka Kredisi

Geri ödemesi en az olan banka kredisi şüphesiz sabit ödemeli konut kredisidir. Ancak seçtiğiniz bankada özellikle konut sahibine yatacak net paradan kesinti olacak mı ve sizden dosya masrafı adı altında alınacak masraflar nedir. A bankası size düşük faiz sunar iken aldığı exper ücreti, dosya masrafı ve ödeme yaparken net paradan kesintiler yapması faiz oranı biraz daha yüksek olan B bankasına göre toplamda geri ödemesi daha fazla çıkabiliyor.

Kredi Çekerken Gözden Kaçan Maddeler Nedir ?

Kredi çekerken gözdan kaçan maddeler

Kredi çekimi çok uzun soluklu ödeme programına imza atmaktır. 5 yıllık 10 yıllık süreçlerde çekilen kredilerde hastalık durumu iş durumu göz önünde bulundurulmalı ve kendinizi garantiye almanız açısından taksit aşımı maddesine dikkat edilmelidir. Hiç sorulmayan bu madde bankaların en sevdiği faizdir. Eğer kredi taksidinizde gecikme yaşarsanız bankanın günlük faiz uygulayacağını unutmayın. Günlük faiz oranı da sizin çektiğiniz kredi kadar düşük beklemeyin. Gününde ödenmeyen taksitler için önce günlük faiz işlemesi başlar hızla bankaya olan borcunuz artar ve ipoteğinize haciz işlemi uygulanır. Bu yüzden taksit aşımı ödeme faizini mutlaka bankanıza sorunuz. Bir günlük gecikme faizi ile şok yaşamayınız.

Devlet Bankasından Kredi Çekmek

Devlet bankaları özellikle konut kredilerinde çok fazla yardımcı olmasının yanında kredi onaylama sürelerinin çok uzun olması ile dikkat çekiyor. Buna rağmen geri ödemesi en düşük olan banka kredisi yine de devlet bankası olmayabiliyor. bazı devlet bankalarının özelleştirilmesi ve yurt dışı yatırımcılara satılması konusunda ise tereddütler oluşuyor. Bu durumlarda bankanın yeni sahibi kim ise ipoteğiniz de yeni sahibine geçmiş oluyor. Ancak dünya banka denetleme kurumunun garantisi altında olduğu için bankalara olan güvenin sarsılmaması açısından denetlemeleri düzenli yapılıyor. Yani siz kredinizi gününde ödediğiniz sürece banka danışmanınız tarafından sevilen müşteri ancak banka sahibi tarafından ise sıradan bir müşterisiniz. Çünkü banka sahipleri kredi çekip gününde ödemeyen yüksek faizden kredisini ödeyen müşterilerini sever.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz