İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019
20 Haziran 2019 10:00 | Son Güncellenme: 19 Haziran 2019 14:29
0
A+
A-

En uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veren bankaların başında İş Bankası gelmektedir. İhtiyaç kredisi portföyü en geniş bankalardan da olan İş Bankası, faiz oranlarını krediye başvuracak olan kişinin kredi notuna göre belirlemektedir. İş Bankası’nın vermiş olduğu İhtiyaç Kredisindeki faiz oranları %2,30’dur ve bu oran birçok bankaya göre avantajlıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuruları

İhtiyaç kredileri, konut ve taşıt kredileri gibi evrak talebinin olduğu krediler değildir. İş Bankası’da dijital bankacılığa önem verdiği için krediye internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şube yöntemleriyle başvuru yapılabilir.

Yüksek tutarlarda kredi çekilmediği sürece 30.000 TL’nin altındaki rakamlar için yukarıda saydığımız herhangi bir yöntem kullanılabilir. Yüksek tutarlı kredilerde kefil veya ipotek gibi taleplerde bulunulduğu için bu kredilere şubeden başvuru yapmanız gerekmektedir.

İhtiyaç kredilerinde nüfus cüzdanı ve maaş bordrosu talep edilen evraklardır. Bu evrakların dışında krediye başvuracak olan kişinin üstüne kayıtlı bir fatura da talep edilebilir. Memurlar maaş bordrolarını e-devlet üzerinden alabilir. Özel sektör çalışanları ise maaş bordrolarını çalıştıkları şirketin muhasebe departmanından temin edebilir.

Kredi Verilirken Aranan Şartlar

Yukarıda ihtiyaç kredisi için gerekli evrakları ve başvurunun nasıl yapılması gerektiğini anlattık. İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi alabilmek için gelir bilgisi ve kredi notu şartını sağlamanız gerekmektedir. Krediye başvuracak olan kişinin kredi notu 1300 puanın altında ise kredinin onaylanması için genel merkezden yanıt alınması gerekmektedir ve bu kişilere verilen faiz oranları daha yüksektir.

Gelir bilgisi şartını incelemek gerekirse, kişinin çekeceği kredinin ödeme planının aylık 1500 TL olduğunu var sayarsak, kişinin aylık geliri en az 3000 TL olmalıdır. Bu gelirin altında bir gelir elde eden kişinin kredi başvurusu onaylanmaz yada çekebileceği kredi tutarı daha az olur.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları

İş Bankası’nın resmi internet sitesine girdiğimizde, güncel faiz oranlarının %2,30 olduğunu görüyoruz ve benzer bilgi diğer sitelerde de mevcut. Faiz oranlarının kredi notuna göre değişkenlik gösterdiğinizi söylemiştik yani faiz oranları daha da düşük olabilir.

Faiz oranını %2,30 ve kredinin vadesini de 24 ay olarak seçtiğimizde, 10.000 TL’lik kredinin toplam geri ödemesi 13.807 TL olmakta ve bu kredinin aylık taksit oranları 575 TL olarak belirlenmektedir.

Faiz oranının benzer, tutarın 40.000 ve vade süresinin 60 ay olduğunu düşünürsek, bu kredinin toplam geri ödemesi 82.309 TL’dir ve kredinin aylık taksitleri 1371 TL olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.