Koronavirüs Temel İhtiyaç Kredisi Taksitleri ne Zaman Ödenecek Erteleme Mümkün mü?

Koronavirüs Temel İhtiyaç Kredisi Taksitleri ne Zaman Ödenecek Erteleme Mümkün mü?
19 Ekim 2020 18:21 | Son Güncellenme: 19 Ekim 2020 18:23
2
A+
A-

Bilindiği üzere Nisan 2020 tarihinden itibaren yaklaşık bir ay süre ile 10.000 TL altı ay ödemesiz korona virüs salgını temel ihtiyaç destek kredileri verildi. Bir çok kişi ödemesiz ve düşük faizli olması nedeniyle kredi başvuru yaptı ve kredisini kullandı.

bir çok tüketici aldığı parayı harcadı adı bile unutuldu hatta bir çok tüketici aldığını bile unuttu ancak bankalar unutmadı şimdi geri ödeme zamanı.

Koronavirüs kredilerinin geri ödemeleri Ekim 2020 tarihi itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Bir çok tüketici acaba bir erteleme olur mu? yada yeniden taksitlendirme yapılandırma söz konusu olur mu diye bir beklenti oluşturmaya başladı. Burada belirtelim kesinlikle bir erteleme söz konusu olmayacaktır. Özellikle sosyal medyada ve diğer platformlarda erteleme olacak gibi söylemleri dikkate almayın ve kendinizi düzenli ödemeye hazırlayınız.

Koronavirus Destek Kredisi Ödenmezse ne Olur?

Kamu bankalarından alınan 6 ay ödemesiz korona virüsü destek kredisi her ne kadar destek kredisi zor günler kredisi olsa da sonuçta bankadan kullanılmış bir kredidir. Bu kredi ödenmezse kredi notunuz düşer siciliniz bozulur ve üç taksit üst üste ödenmez ise avukata ardından icraya kadar gider. Yani bu kredinin diğer kredilerden tek farkı ödemesiz dönemi olması ve düşük faizle verilmedir.

Yeni Koronavürüs Destek Kredisi Verilecek mi?

Hayır devlet bankaları tarafından yeniden bir kredi verilmeyecek mevcut kredilerin ödenmesi gerekmektedir. Yine bankaları kredi yapılandırma yapmayacak mevcut borcun ertelenmesi yada vadesinin uzatılması söz konusu olmayacaktır.

Özetle, erteleme olmayacak yeniden yapılandırma olmayacak veya yeniden bir destek kredisi verilmesi olmayacak Bireysel Destek kredileri bir defaya verildi ve bitti artık ödeme zamanı.

Korona Kredisi Avukata Düşer mi?

Bu sorunuzun cevabı evet borç ödenmesi ise eni sonu avukat ardından icradır.

Korona Kredisine ödenmezse faiz biner mi?

evet vadesinden ödeme yapılmaz ise bankanın yasal faizi işler.

Aklınıza takılan veya sormak istediğinizi yazı altına yorum yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.