Ana Sayfa Bankadan Satılık Ziraat Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

Ziraat Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

Bankalar kredi verdikleri ancak belirtilen sürede tahsil edemedikleri müşterilerinden, gayrimenkullerini icra yolu ile alırlar. Bu tüm bankalar için genel bir kuraldır. Kişi borcuna istinaden taşınmazını ipotek göstersin ya da göstermesin, banka icra yoluna gittiğinde, kişiye ait taşınmazlara el koyma hakkına sahiptir. El koyulan bu mallar ise banka tarafından açık artırım tekniği ile satılır. Bankalarsan satılık icralık taşınmazlar özellikle yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanıyor.

Ziraat Bankası da vermiş olduğu kredili ürünleri geri alamadığında icra yoluna gidiyor. Üstelik icralık taşınmazlar, piyasaya göre oldukça ucuz rakamlara alıcı buluyor. Resmi web sitesindeki ilanları açık artırım usulü sunan banka, en yüksek teklifi veren kişi ya da kuruma satışı gerçekleştiriyor.

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkul Başvurusu

Ziraat Bankası satışa çıkardığı gayrimenkuller için şubelerden başvuru kabul ediyor. Bu bankanın taşınmazları ile ilgilenenler, öncelikle en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeli ve yüzde 6’lık teminat bedelini yatırmalıdır. Eğer teklif verecek kişi gerçek kişi ise nüfus cüzdan fotokopisini, ticari kişi ise imza sirküsünü, Ticaret Sicil Tasdiknamesini, şirket temsil belgesini bankaya ibraz etmeli.

Bu aşamalar sisteme üyelik için kişinin geçmesi zorunlu aşamalardır. Eğer yapılan başvuru banka tarafından olumlu sonuçlanır ise kişiye sisteme girebilmesi için kullanıcı kodu ve şifre verilecektir. Kişi bu bilgiler ile sisteme girebilir ve Ziraat Bankası satılık icralık mallar için teklif verebilir. Tabi her banka gibi Ziraat Bankası da en yüksek teklifi veren kişi ile çalışmaktadır. Ancak Ziraat Bankası’nın sunduğu avantajlardan biri, taşınmazı kredi ile taksit taksit alabiliyor olmak. Yani kişi yüzde 25’ini peşin ödediği taşınmaz için geri kalan tutarı belli bir faiz karşılığında taksitlendirebiliyor.

Teminat İadesi ve Masraf Ödemeleri

Bankalardan icralık gayrimenkul alacak kişiler ilanda belirtilen rakamlara KDV tutarlarının dâhil olmadığını bilmelidir. Bu nedenle taşınmazı almaya hak kazandıktan sonra kişinin bedele ek olarak KDV tutarını da ödemesi gerekmektedir. Tapu harcı ve diğer tüm masraflar ile alıcı ve satıcı tarafından bölüşülmektedir.

Ziraat Bankası gayrimenkulleri arasında konut, taşıt, dükkan, işyeri ve arsa görmek mümkün. Ziraat Bankası devlet bankası olmasının yanında, oldukça geniş kapsamlı faaliyet gösteren büyük yapılanmalardan biri. Bu nedenle sistemine üyelik yapmak ve güncel ilanlara teklif vermek faydalı olabilir. Kişi eğer teklifi kaybeder ya da teklif banka tarafından iptal edilir ise müşterinin verdiği teminat bedeli iade edilir.

Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullere teklif vermek ve satın almak için izlemeniz gereken prosedürlere  bu linkten ulaşabilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz onu bilgilendirme amaçlıdır bizzat takip ediniz aracılara itibar etmeyin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz