Ana Sayfa Bankadan Satılık Garanti Bankası’ndan Satılık Araçlar

Garanti Bankası’ndan Satılık Araçlar

Garanti Bankası müşterilerine verdiği taşıt kredilerine karşılık araçlar üzerinde araç rehni kurmaktadır. Taşıt kredisi alan müşterinin zamanında taksitlerini ödememesi halinde Garanti Bankası alacağını tahsil edebilmek amacıyla rehinli araçları satışa çıkarmaktadır. Piyasa fiyatlarına göre ortalama yarı fiyattan satışa çıkarılan bu araçlar, araç sahibi olmak isteyenler için oldukça iyi bir fırsattır.

Ucuz yoldan araç sahibi olmak isteyen bireyler; Garanti Bankası web sitesi üzerinden güncel olarak duyurulan satılık araçları takip edebilirler. İlanlar ayrıntılı incelendiğinde satışa çıkarılan araçlarla ilgili tüm detaylara ulaşılabilir.

İhaleye Katılma Şartları

Garanti Bankası’nın kendi bünyesinde düzenlediği açık artırmalara katılmak için öncelikle; TC kimlik fotokopisi ile aracın bedelini ödeyebileceğinize dair bir gelir belgesi sunmanız gereklidir. Bu belgelerin yanında Garanti Bankası sitesinden ulaşabileceğiniz ihale şartnamesini okuyarak diğer şartları da yerine getirmelisiniz. Ayrıca banka tarafından talep edilen belli miktarda teminatı göstererek ihalede teklif verme hakkına sahip olursunuz.

Garanti Bankası Satılık Araç Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’nca satılığa çıkarılan araçlardan birini beğenerek satın almak isteyenler, ihaleye katılma şartlarını sağladıktan sonra online olarak teklif verebilirler. Ayrıca Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine gidilerek de teklif bildirilebilir.

Satılık araçlar için teklif toplama sürecinin sonunda en yüksek teklifi veren kimse aracı almaya hak kazanacaktır. İhaleyi kazanan kişi, ihale bedelini ödemekle yükümlü olur. Bu bedelin dışında aracın devir masrafları da alıcı tarafından karşılanır. Ancak aracın devir işleminden kaynaklanan vergiler tüzel kişi vergi mükellefi olan Garanti Bankası tarafından karşılanır.

Aracın ihale bedelinin ödenmesi için alıcıya verilen süre içerisinde, alıcı Garanti Bankası’ndan kredi talebinde bulunarak aldığı kredi ile ödeme yapabilir. Garanti Bankası bu sayede hem aracı elinden çıkarırken hem de faiz getirisi elde etmiş olur.

İhaleyi kazanan kişi kendisine verilen süre içerisinde hiçbir şekilde araç bedelini ödeyemez ise, ihale iptal edilerek tekrardan ihale açılır.

Garanti Bankası tarafından satılığa çıkarılan araçlar hakkında haberdar olmak ve teklif sunabilmek adına https://www.garanti.com.tr/tr/garanti_hakkinda/garantiyi_taniyin/2_el_otomobiller.page

Araçlara yukarıda bulunan bankanın resmi sitesinden satışa çıkartılan araçlar  takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz