Ana Sayfa Krediler Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

Kredi başvurularında gelir bilgisi ve kredi notu şartı ilk aranan şartların başında gelmektedir. Öğrencilerin sigortalı bir işte çalışmaları düşük bir ihtimal olduğu içinde kredi çekmeleri zordur. Yinede bankalar İhtiyaç ve Öğrenim kredisi adı altında kredi hizmeti vermektedir. Bu krediden yararlanabilmek için ise daha önceden bir kredi kartı kullanımına ve düzenli ödeme geçmişine ihtiyaç vardır.

İlk Başvurulması Gereken Banka: Ziraat Bankası

Neredeyse her banka öğrenciye kredi vermektedir. Geliri olmayan öğrenciler için açılan en yüksek limit 10.000 TL’dir. Verilen krediler ise İhtiyaç Kredisi kategorisinde verildiği için faiz oranları yüksektir. Bir öğrenci devletten öğrenim kredisi alıyorsa kredi alabileceği en kolay banka Ziraat Bankasıdır. Öğrenim kredileri bu bankadan alındığı için öğrencilerin bu bankaya giderek kredi alması daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Devlet bankası olan Ziraat Bankasında maksimum 36 aya varan vade farkı ile kredi verilmektedir. Yakın zamanda ise bu vade farkının 60 aya çıkarılması gündemde. Uygun faiz oranları ile “öğrenim kredisi” adı altında kredi veren bankanın verdiği maksimum limit 5000 TL’dir. Kredi notu bu krediyi alabilmek için önemlidir.

İş Bankası

36 ay vadeli bir şekilde kredi veren İş Bankasından kredi kullanabilmek için kredi kartı gerekmektedir. Öğrenci geliri olmadığı halde İş Bankasından kredi kartı kullanıyorsa 5000 TL’ye kadar kredi çekebilir. Bu krediler İhtiyaç Kredisi adı altında değerlendirildiği için faiz oranları yüksektir.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Bankanın “Öğrenci Kredisi” adı altında verdiği hizmette 36 ay vade farkı ile kredi alınabilir. Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin daha kolay alabildiği bu kredilerdeki faiz oranı %2’nin üzerindedir.

Burgan Bank

%1,9 faiz oranı ile Öğrenim Kredisi veren Burgan Bank’ın herhangi bir şubesinden başvuru yapılabilir. Kredideki maksimum vade süresi 36 aydır. Kredi için istenen evraklar ise öğrenci belgesi ve kredi notu bilgisidir. Kredi notu iyi olan öğrenciler 5000 TL’ye kadar kredi çekebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz