Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Odeabank Ek Hesap Nedir?

Odeabank Ek Hesap Nedir?

 

Odeabank Ek Hesap, vadesiz TL hesabı bulunan Odeabank müşterilerine özel olarak sunulan bir kredili mevduat hesap kampanyasıdır. Odeabank ek hesap sahipleri, hesaplarına tanımlanan kredi tutarı dahilinde hesaplarında bakiye olmadığı zamanlarda dahi para transferi, hesaptan para çekme işlemlerini yapabilirler. “Ek Hesap her zaman yanınızda” sloganıyla duyurulan Odeabank Ek Hesap kampanyasından hali hazırda Odeabank müşterileri yararlanabilmektedir.

Odeabank Ek Hesap Özellikleri ve Avantajları

Odeabank ek hesap sahipleri, nakit sıkışıklığı yaşadıkları dönemlerde ek hesaplarına tanımlanan ek hesap bakiyesini, bir nevi kredi gibi kullanabilmektedir. Bunun dışında Odeabank ek hesabın, hesap sahiplerine sağladığı özellikler şunlardır;

 • Hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı acil nakit sıkıntısına düşen Odeabank Ek hesap sahipleri, hesaplarına tanımlanan bakiye tutarından nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Nitekim dünyanın neresinde olursanız olun Odeabank Ek Hesabınızdan Bank’O aracılığıyla nakit temin edebilirsiniz.
 • Fatura ödemeleriyle uğraşmak isteyemeyen hesap sahipleri, faturalarının ek hesap bakiyesi üzerinden ödenmesi için talimat vererek hesaplarında bakiye olmadığı dönemlerde dahi faturalarını ödeyebilirler.
 • Kira, okul taksiti gibi gününde ödemeniz gereken borçlarınız için de Odeabank ek hesap bakiyesini kullanabilir ve ödemelerinizi aksatmadan yapabilirsiniz.
 • Odeabank Ek Hesap bakiyesinden kullanılan kredi tutarı için krediyi kullandığınız günle orantılı olarak faiz işletilir.
 • Ek hesap limitinden kullanılan bakiyeler, vadesiz TL hesabına giriş yapılan paralardan kesilmektedir. Bu sayede kullandığınız kredinin geri ödemesi için ayrıca şubeye yahut ATM’ye gitmenize gerek yoktur.
 • Ek Hesabınıza yatırılan paralar bir gün gecikmeli olarak hesaba yansıtılır.
 • Odeabank ek hesap bakiyesinden kullanılan kredi için işleyen faiz ücreti, her ayın sonunda tahakkuk ettirilerek ay başında hesap sahibinin bakiyesinden tahsil edilir.
 • Taksitli Ek Hesap özelliği sayesinde, hesap bakiyenizden kullandığınız limitleri taksitler halinde de ödeyebilirsiniz. Ancak taksitli ek hesap özelliğini kullanmak için minimum 50 TL’lik işlem yapmanız gereklidir.
 • Taksitli Ek hesap özelliği ile ilgili taksit planına Odeabank müşteri hizmetleri ile görüşerek ulaşabilirsiniz.

Odeabank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ek hesap başvurusunda bulunmak için; Odeabank şubelerini, internet ve cep bankacılığını kullanabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezini arayarak hem ek hesap hakkında bilgi alabilirsiniz hem de başvuru da bulunabilirsiniz. Odeabank Ek hesap başvurusu sırasında;

 • Kimlik belgesi yahut Pasaport
 • Başvuru sahibinin kendi adına düzenlenmiş olmak kaydıyla son 3 aya ilişkin elektrik, su ve doğalgaz faturası
 • Başvuru sahibinin gelir düzeyini gösteren gelir belgesi
 • Serbest meslek erbabı yahut işletme sahiplerinin, kendi adlarına düzenlenen vergi levhası ve son faaliyet dönemine ilişkin ticari defterleri,
 • Şirket ortağı olan başvuru sahipleri, ortağı olduğu şirketi adına düzenlenmiş vergi levhası ve son faaliyet dönemine ilişkin ticari defterleri,
 • Ücretli çalışan başvuru sahiplerinin, maaş bordrolarını, emeklilerin ise, emeklilik banka hesap cüzdanını

Bankaya sunması gereklidir. İnternet üzerinden başvuru yapanlar ise, başvurularının kabul edilmesi halinde bu belgeleri fiziki olarak banka şubesine teslim etmeleri gereklidir. Gerekli belgeler bankaya sunulana dek ek hesap askıda bekletilecektir.

Odeabank Ek Hesap Faiz Oranı

Odeabank Ek Hesaba tanımlanan bakiyelerin kullanılması halinde herhangi bir ücret veya komisyon talep etmemektedir. Ancak hesap bakiyesinin kullanıldığı günle orantılı olarak %2.25 faiz oranı üzerinden faiz işletilmektedir. Bu kapsamda Ek hesap limitinden 500 TL kullandığınız zaman 2 gün için 0.90 TL, 1.000 TL kullandığınız zaman ise, 1.80 TL faiz ödemesi yapmanız gereklidir. Odeabank ek hesap bakiyesini kullanıp aynı gün hesaba parayı geride yatırsanız en azından bir günlük faiz ücretini ödemeniz gereklidir.

Odeabank ek hesap kampanyası hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için https://www.odeabank.com.tr/tr-tr/bireysel/krediler/sayfalar/ek-hesap.aspx sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz