Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? İNG Bank Destek Hesabı Nedir?

İNG Bank Destek Hesabı Nedir?

İNG Bank destek hesabı, İNG bank tarafından müşterilerine özel olarak sunulan ve vadesiz hesaplarında yeterli miktarda bakiye bulunmayan kişilerin hesaplarına tanımlanan ek limit sayesinde bankacılık işlemlerinin yapılmasına hizmet eden bir tür kredili mevduat hesabıdır. İNG Bank, destek hesabı adı altında diğer tüm bankalar gibi müşterilerine kredili mevduat hesabı açma imkanı vermektedir.

İNG Bank destek hesabı bulunan İNG müşterileri, hesaplarında yeterli bakiye olmadığı zamanlarda dahi para transferi, fatura ödeme, nakit para çekme gibi işlemlerini hesaplarına tanımlanan ek hesap limiti üzerinden yapabiliyor. Nitekim acil nakit ihtiyacı bulunan bireysel müşterilerin, kredi çekmek için uğraşmasına, kredi masrafı ödemesine gerek kalmadan destek hesabı sayesinde gerekli nakit akışı sağlanmaktadır. Bu anlamda İNG Bank destek hesabı sahipleri, herhangi bir kredi başvurusuna gerek kalmadan ek limitlerini uygun faiz oranları üzerinden kullanabilmektedir.

İNG Bank Destek Hesabı Özellikleri

İNG Bank destek hesabı, bir tür kredili mevduat hesabı olmasından dolayı nakit sıkıntısı çeken hesap sahiplerine çok iyi avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlar;

  • İNG Bank’ın “Hesapta yoksa Destek Hesapta var” sloganı ile duyurduğu üzere; hesaplarında bakiye bulunmayan hesap sahipleri, vadesiz mevduat hesaplarına tanımlanan destek hesap  limiti üzerinden para çekebilirler ve çektikleri paraları 12 aya varan taksit imkanlarıyla geri ödeme şansına sahiptirler.
  • İNG Bank’ta bulunan vadesiz mevduat hesabı üzerinden okul, kira, elektrik, su faturası gibi ödemelerin otomatik gerçekleştirilmesi için vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile hesabınızda para olmasa dahi destek hesap limitinizden ödeme gerçekleştirilir.
  • Bireysel kredi kullanan destek hesap sahipleri, kredilerinin ilk taksiti haricindeki diğer taksitlerini zamanında ödeyememesi halinde, ödenmesi gereken kredi taksiti destek hesabı üzerinden ödenebilir. Nitekim kredi borcu bulunan hesap sahiplerinin temerrüde düşmesi engellenerek ekonomik durumunu düzeltmesi için zaman tanınır.
  • İNG Bank destek hesabına tanımlanan hesap limitinden, kullandığınız tutar uyarınca faiz hesaplanır. Ayrıca destek hesabından kullanılan anaparanın, hesaba geri ödendiği günle orantılı olarak hesaplanan faiz tutarı, ay sonu ekstresine yansıtılarak hesap sahibinden tahsil edilir. Hesap sahibinin kullanmadığı destek hesap limiti için ayrıca para talep edilmez.
  • Vadesiz mevduat hesabına tanımlanan destek hesap limitinden faydalanmak için kullanılan anaparanın faizini her ay düzenli olarak ödemeniz ve yılda en azından bir defa anaparayı hesaba yatırmanız yeterli olacaktır.
  • Destek Hesap bakiyesinin taksitli olarak kullanılabilmesi için nakit çekimlerinde minimum 50 TL, diğer araçlar ile yapılan işlemlerde minimum 100 TL üzerinden işlem yapılması gereklidir.

İNG Bank Destek Hesabına Nasıl Başvurulur?

İNG Bank’ta vadesiz mevduat hesabı bulunan İNG Banklılar, İNG internet bankacılığı, İNG şube ve ATM’lerinden destek hesabı başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca 0850 222 0 600 telefon numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da hızlıca başvuruda bulunulabilir.

İNG Bank destek hesap başvurusunun kabul edilmesi halinde başvuruda bulunan kişiye kısa bir mesaj ile bilgilendirme yapılır. Başvurusu kabul edilenler, herhangi bir İNG Bank şubesine giderek gerekli evrakları sunduktan sonra hesap bakiyesini dilediği gibi kullanmaya başlayabilir.

İNG Bank destek hesabı ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/destek-hesap bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz