Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? İşten Çıkartıldım Kredi Başvurusu Yapabilir Miyim?

İşten Çıkartıldım Kredi Başvurusu Yapabilir Miyim?

Bankalar, kredi taleplerini değerlendirirken başvuru sahibinin kural olarak en az 3 aylık sigorta girişinin olmasına dikkat ederler. Kredi verirken en az riskli müşterileri seçmeye çalıştıkları için bankaların geneli çalışmayanlara yahut geliri bulunmayan insanlara kredi vermezler. Bu anlamda mevcut çalıştığı işten yeni çıkarılan birinin kredi başvurusu yapmasının önünde engel yoktur. Ancak bankalar bu başvuruları genellikle kabul etmezler. İşten çıkarılan kişilerin kredi başvurularının kabul edilebilmesi için ipotekli, kefilli yahut gelir belgesiz kredilere başvurmaları gereklidir.

İpotekli Kredi Nasıl Alınır?

İşten yeni çıkarılan hali hazırda işsiz olan kişilerin kredi taleplerinin kabul edilebilmesi için bankalar tarafından krediye karşılık bir gayrimenkul üzerinde ipotek kurulması istenebilir. Bu açıdan bankadan kredi almak isteyen kişiler, bir gayrimenkulü üzerinde ipotek kurarak ipotekli gayrimenkulün değerinin yarısı kadar kredi alabilir. Ancak kredi taksitlerinin vaktinde ödenmemesi halinde bankanın ipotek takibi yaparak evi sattırabileceğini unutmayın.

Kefil Karşılığında Kredi Nasıl Alınır?

İşten çıkarılan kişiler, bankalar nezdinde geliri olmayan riskli müşteri grubunda yer aldıkları için bankalar bu kişilere kredi vermek için sigortalı veya emekli birinin kefil olmasını isteyebilirler. Bu kapsamda işi olmayan kişiler, çalışan tanıdıklarından birini krediye kefil olarak göstermek suretiyle istediği krediyi alabilir. Nitekim kefilin şahsi kefaletinin bulunduğu kredinin ödenmemesi halinde kredi bedeli kefilden tahsil edilecektir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

İşi ve sigortası olmayan kişiler için bankalar tarafından sunulan gelir belgesiz krediler ancak kredi notu yüksek olan kişilere verilmektedir. Bu anlamda bankalarla ilişkisi iyi olan vatandaşlar, herhangi bir ipotek, kefil göstermeden gelir belgesiz kredilere başvurabilirler. Gelir belgesiz krediler, diğer kredilere göre daha riskli olduğu için piyasa koşullarına oranla daha yüksek faiz oranlarıyla verilmektedir. Ancak herhangi bir geliri bulunmayan vatandaşlar için ekonomik olarak nefes aldırabilir.Gelir belgesiz krediyi; N kolay kredi, CEPTETEB, İNG Bank E-kredi, Qnb Finansbank kredilerine başvurarak alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz