Ana Sayfa Krediler Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur İcra Başlar mı ?

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur İcra Başlar mı ?

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur İcra Başlar mı

Türkiye batık kredisi %33 oranında son bir yıl içerisinde artmış durumda. İnsanların merak ettikleri kredi kartı borcu ödenmezse ne olur icra ne zaman başlar ? Borcumu nasıl erteleye bilirim yada kredi kartı borcunu ödememek için bir yol var mı ne yapmak lazım detaylarını sizin için araştırdık.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemeyeceğim

Kredi kartı borcunuz geldi ve öreyemeyecek durumda iseniz taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi kartı borcu taksit yapmak borcunuzu ötelemek için en iyi yöntem. Ancak taksitlere böleceğiniz için ilk taksitinizi yine yatırmanız gerekiyor. Bunun için yine çözümü var. Kredi kartınızdan nakit çekim yaparak ilk taksitinizi ödeyebilir nakit çekiminizi de taksitlendirebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse İcra Ne Zaman Başlar ?

Kredi kartı borcu ödenmediğinde ilk kullanıma kapatılır ve kalan limitlerinizi kullanamazsınız. Borcunuz hakkında hemen icra davası başlatılmaz önce ödemeniz için ihtar yapılır. İhtar sonrasında size tebliğ tarihi takip edilerek ödemeniz beklenir. Yine ödemediğiniz takdirde telefonlar ile yine aranırsınız. En son çare icra tabiki başlayacaktır. Çünkü kullanıcıya ağır ödemeler yüklediği için banka kart borcunu tahsil etmekte zorlanacaktır. Bu yüzden minimum ödeme seçenekleri ile parasını tahsil etmeye çalışıyor. İcra takibi en son çare olarak başlamaktadır. Tabi her gün birkaç defa banka müşteri temsilcisi tarafından aranarak borcunuzu ödemeniz için ya da yapılandırma yapmanız için davet edileceksiniz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse İcra Ne Zaman Başlar

Geri Ödemesi En Düşük Kredi

Kredi kartınızı kullanarak evrak bedeli ödemeden geri ödemesi en düşük kredi kullanabilirsiniz. ATM aracılığı il 7000 TL tutarında 12 aya kadar 2,25 faiz oranı ile para alabiliyorsunuz. Bankadan kullanacağınız her kredi için hayat sigortası yaptırmak zorundasınız ve bu bir maliyet oluştururken ATM aracılığı ile alacağınız nakit para çekimi için hiçbir belge istenmez. Hatta banka temsilcileri ile görüşmek zorunda bile değilsiniz. Mesai saatlerinde bile alabildiğiniz paranız var. Ancak dikkat etmeniz gereken kredi kartı borcu ödenmezse kredi puanlarınız düşecek ve kolay kolay bankalar size kredi vermeyecek. Farklı bankaya dahi gitseniz aynı merkeze bağlı olduğu için yeterli findex notu oluşmadığından ilerde sorun yaşamanız büyük ihtimal. İcra takibi başlamadan kredi kartı borcunuzu ödemeniz en faydalısı olacak. Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur hiç merak bile etmeyin. Özellikle üzerinize mal varlığı da var ise.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz