Ana Sayfa Krediler İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Nasıl Değiştirilir

İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Nasıl Değiştirilir

İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Nasıl Değiştirilir

Bankadan çekilen ihtiyaç kredisi son ödeme tarihi nasıl değiştirilir erteleme yada ödeme günü sonradan düzenleme nasıl yapılır ? Kredi alınırken belirlediğiniz ödeme günü  artık size uygun değil ise ödeme gününü değiştirebilmeniz mümkündür. İhtiyaç kredisi son ödeme tarihi değiştirme işlemi size maliyetli olabilir bu konuyu inceleyelim.

İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Değiştirme Masrafı

Bankadan kredi çekerken sözleşmenize sonradan son ödeme günü değiştirme talebini ekletmenizde fayda var. Bazı bankalar son ödeme tarihi değiştirme konusunda yardımcı olur iken bazı bankalar sözleşmenizi incelemektedirler. Kredi alırken bu maddeyi talep ederseniz sorunsuz ekliyorlar. Bankalar parasını tahsil etme peşinde olduğundan çoğu zaman size uygun güne düzenleme yaparlar. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Kimse 10 ocak ödeme gününü 5 ocağa çekmeyi talep etmez. Zaten gününden önce taksitinizi yatırabilirsiniz bunda bir sorun olmamaktadır. Sizin yapmak istediğiniz 10 ocak son ödeme tarihini 20 ocak gibi ileriye ötelemek ise bunun masrafı olacaktır. Siz bankaya olan tüm borcunuzu 10 gün her ay olmak şartı ile ertelemek istiyorsunuz demektir. Bu da 10 günlük ihtiyaç kredisi masrafı üzerine eklenmesi anlamına geliyor. İlk kredi çektiğinizde ödeme tarihiniz ne kadar yakın günden başlıyor ise taksitleriniz o kadar düşük olur.

İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Değiştirme Masrafı

Kredi Ödeme Günü

Krediyi 15 ocakta çekip ilk taksit ödeme gününü 25 ocak olarak ayarlar iseniz eğer ilk taksit için anapara üzerinden 10 günlük ihtiyaç kredisi faizi yansımış olur. Eğer 15 ocakta kredinizi çekip ilk ödeme taksitini 15 şubat olarak ayarlarsanız 30 günlük kredi faizi ile ödeme yapmış olursunuz. Buradaki ince ayrıntıya dikkat ederek ilk taksitinizi gereksiz uzun tarihe yazdırmayın. Yani paranızın geleceği güne taksit gününü yazdırmanız sizin daha düşük taksit yatırmanız anlamına geliyor. İhtiyaç kredisi son ödeme tarihi nasıl değiştirilir merak edenler için ne kadar gün öteliyor iseniz o kadar faiz işletilerek yapılmaktadır. Aynı taksitleri ötelenmiş şekilde ödemeniz mümkün değildir.

İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Değiştirme İşlemi

Şubenizdeki müşteri temsilcinize değişim talebini içeren mazeretinin de yer aldığı dilekçeyi teslim etmeniz gerekiyor. Önce temsilciniz okuyup onaylaması gerekiyor. Ardından şube müdüründen izin alınacak. Gerekli ve riskli durum görülür ise genel merkeze sorulup yanıt beklenecek. Bu işlemler en geç 3 güne kadar sonuçlanır. Eğer şube içerisinde onay alabilirseniz aynı gün sonuçlanabilir. Size ihtiyaç kredisi son ödeme tarihi değiştirme işlemi formu imzalatılarak yeni kredi tutarlarınız anlatılacak.

İhtiyaç Kredisi Son Ödeme Tarihi Değiştirme İşlemi

Taksit tutarlarını kontrol ettiğinizde erteleme günü kadar faiz işlediğini görmüş olacaksınız. İçerideki anapara üzerinden hesaplanan tutar çok yüksek maliyet oluşturmayacaktır. İhtiyaç kredisi son ödeme tarihi nasıl değiştirilir artık biliyorsunuz ancak ilk değişimden sonra ilk taksiti yatırmanız gerekiyor. Tekrar tarih değiştirme işlemi yapmak için aynı ay içerisinde ikinci talebiniz kabul edilmeyecektir. İlk taksitten sonra tekrar başvuru yaparak öteleme talep edebilirsiniz ancak şansınızın düşük olacağını unutmayın. Uzun vadeli kredileriniz için aradan zaman geçtikten sonra yeni başvurunuz için şansınız artacaktır. Tabi bu arada kredilerinizi düzenli ödüyor olmanız büyük avantaj.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz