Ana Sayfa Finans-Piyasalar Altına Dayalı Kira Sertifikası Nedir Mantıklı mı?

Altına Dayalı Kira Sertifikası Nedir Mantıklı mı?

Altına Dayalı Kira Sertifikası Nedir Mantıklı mı

Türkiye altını çok seven bir ülke. Düzenli altın alarak para toplayan çok kimse var ancak altına dayalı kira sertifikası nedir biliyorsanız mantıklı mı değil mi karar sizin. Evinizde topladığınız altınlar için alım satım zararı ediyorsunuz ve evde büyük risk oluşturuyor. Özellikle çalınma riski olan altınlarınızın aynı zamanda çoğalmasını da ister miydiniz?

Altın Yatırımı

Dünyanın en güvenilir limanı olarak kabul edilir. Tüm dünyada alım gücü değerini koruyan en önemli emtia dır. Yıllardan beri halkımız değer kaybı yaşayan döviz karşısında özellikle küçük altın yatırımı yaparak evlerinde saklamaktadır. Gelişen teknoloji ile hırsızların en sevdiği yatırım türüdür. Altın arama makineleri ile evleri dışarıdan görebiliyorlar. Devlet güvencesi ile bankalara altınlarınızı yatırabilir yastık altında duran altınlarınıza ekleme yapabilirsiniz. Çeyrek altın ve külçe altın şeklinde yatırım yapmanıza izin veren başta devlet bankalarına güvenebilirsiniz.

Altına Dayalı Kira Sertifikası

Bankaya Altın Nasıl Yatırılır ?

Altına dayalı kira sertifikası nedir nasıl para yatırılır ve kazanç elde edilir biliyor musunuz? Anlaşmalı bankalara nakit para yatırır gibi altına dayalı kira sertifikası alabilirsiniz. Altın hem emtia olarak değerini korurken yıllık bazda altınlarınıza kar yazılacaktır. Peki altın kira sertifikası mantıklı mı yatırım yapılır mı? Tabi ki son derece mantıklıdır. Hem paranızın alım gücü korunmuş oluyor hem güvenli ortamda muhafaza edilebiliyor hem de üzerinden kira geliri elde edebiliyorsunuz. Bu durum bulunmaz fırsattır. Altınlarınızı kasa kiralayıp bankada tutmak isteseniz üzerine para vermeniz gerekir. Direk bankaya verdiğinizde banka size para vermiş olacak.

Altın Kira Sertifikası

Altın Kira Sertifikası

Sadece külçe ve küçük altınların kabul edildiği altın hesabınızı yine aynı şekilde kullanabiliyor altınlarınızı çekebiliyorsunuz. Çalınma derdi de olmuyor. Size banka hesap cüzdanı şeklinde kitapçık veriliyor. Hesabınızı aynı anda internetten de görebiliyorsunuz. Yine hesabınızdan altın bozarak nakit para çekme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki mantık altın sahiplerinin emtiasını gayrimenkul yatırımında kira getirisi olarak değerlendirmektir. 2019 yılı en iyi yatırım araçları arasında ekonomistlerin önerdiği sistemdir. Ayrıca paranız devlet kasasında duracağı için milli ekonomi mücadelesi içerisinde yer almış olacaksınız. Ekonomi Bakanımız Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ın desteklediği her konuşmalarında yastık altı paralarını çıkartın devletimize güvenin bize getirin dediği projelerden birisidir. Devlet garantisi altında kira getirisi sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz