Ana Sayfa Bankacılık İşsize Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

İşsize Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

Bankalar, kural olarak kredi talebinde bulunan kişinin gelirine, kredi notuna göre kredi talebini değerlendirmektedir. Ancak herhangi bir geliri bulunmayan işsizlerin, çalışmayan kişilerin de nakit ihtiyacı olabileceğini düşünen bazı bankalar, işsizlere de kredi vermektedir. Bankaların bazıları, çalışmayanların, kredi talebini kabul edebilmek için gayrimenkul ipoteği talep ederken bazıları da krediye kefil olarak birinin gösterilmesini talep eder. Herhangi bir taşınmazı ipotek etmeyen yahut kefil göstermeyen işsizlerin kredi taleplerinin kabul edilmesi mümkün değildir.

Bankadan bankaya değişmekle beraber, her bankanız işsizlere kredi verme şartları farklıdır. Bu kapsamda işsizlere kredi veren bankaları ve şartlarını sizin için ayrı ayrı değerlendirdik

  • İş Bankası Anında Kredi

İş Bankasının kefil ve gelir belgesi olmaksızın sunduğu Anında Kredi; çalışmayan ve geliri bulunmayan işsizler tarafından alınabilir. Herhangi bir şubeye gitmeye gerek kalmadan kısa bir mesaj ile başvurabileceğiniz Anında Kredi kampanyasına kabul edilmeniz için kredi notunun düşük olmaması gereklidir. 30.000 TL’ye kadar %2.60 aylık faiz ve 36 aya varan vade seçenekleri ile sunulan Anında Kredi, talebinizin kabul edilmesiyle beraber hesabınıza aktarılır.

  • Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank, mobil uygulaması üzerinden müşterilerine özel olarak gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. Nitekim bu krediden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle Akbank’ta vadesiz TL hesapları olması gereklidir. Akbank hesapları bulunan kişiler Akbank mobil uygulamasından gelir belgesiz krediye başvurarak 20.000 TL’ye kadar kredi alabilirler.

  • Denizbank Cebimde Kredi

Denizbank, “Cebimde Kredi” adı altında gelir belgesiz kredi vermektedir. Bu anlamda çalışmayan ve bu nedenle herhangi geliri bulunmayan kişiler “KREDİM” kelimesini ve TC kimlik numaralarını aralarında boşluk bırakarak yazıp 3280’e göndererek Cebimde kredi kampanyasına katılabilirler. Cebimde kredi kampanyası adı altında evraksız, kefilsiz 55.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile kredi alabilirsiniz.

  • Vakıfbank’tan Gelir Belgesiz Kredi

Kamu bankası olan Vakıfbank, hiçbir işte sigortalı olarak çalışmayan vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 10.000 TL’ye kadar %1.30’dan başlayan faiz oranları ile gelir belgesiz kredi vermektedir. Vakıfbank gelir belgesiz krediye internet ve mobil bankacılık aracılığıyla başvurabilirsiniz.

  • İNG Bank Gelir Belgesiz Kredi

İNG Bank’ın “Eski Köye Yeni Adet” sloganıyla duyurduğu mini kredi kampanyası, sigortalı olarak çalışmayan ve gelir belgesi bulunmayanlar için 5.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. %2.79 faiz ve 48 aya varan vade seçenekleri ile sunulan Mini Kredi kampanyasından yararlanmak için herhangi bir kefil veya belge göstermenize gerek yoktur. İNG Bank mini krediye internet bankacılığı veya şube aracılığıyla başvurabilirsiniz.

  • Fibabanka Anında Kredi

İşsizlere “Anında Kredi” adı altında kredi teklifi sunan Fibabanka, internet bankacılığı aracılığıyla şubeye gelmeden kefilsiz, senetsiz 20.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Fibabanka anında kredi fırsatından yararlanmak için kredi notunun yüksek olması yeterlidir. Fibabanka verdiği bu kredi için %1.49 faiz ve 36 ay vade seçeneği sunmaktadır.

Bu bankaların dışında Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankalar sigortalı olmayan kişilere ipotek karşılığı kredi vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz