Ana Sayfa Bankacılık Emekliye Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

Emekliye Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

 

Emekliler, bankalar açısından en iyi müşterilerden biri olarak kabul edilir. Her ay sabit bir maaş alan emeklilerin, kendileriyle çalışmasını isteyen bankalar, emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına taşıması için birçok kampanya düzenlemektedir. Nitekim hem elindeki emekli müşterilerini memnun etmek isteyen bankalar emeklilere uygun faiz ve vade seçenekleriyle kredi vermektedir. Devlet güvencesi altında maaş alan emeklilerin maaşları oranında verilen kredilerin tahsil edilebilirliği de yüksek olduğu için bankalar açısından emekliler en risksiz müşteri grubu olarak kabul edilir.

Daha önceleri emeklileri çekebilmek adına faizsiz kredi kampanyaları düzenleyen bankalara günümüzde rastlamak mümkün olmasa da birçok banka emeklilere, piyasa koşullarının altında faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Bu kapsamda emekliye kredi veren bankalar ve şartlarını sizin için derledik.

  • Halkbankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank, emeklilere vefa göstermek acil nakit ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla “Mutlu Emekliye İhtiyaç Kredisi” adı altında emeklilere uygun kredi vermektedir. Mutlu emekli kredisinin maximum limiti 50.000 TL’dir. Ayrıca emeklilere özel olarak masraflı ve masrafsız olarak sunulan bu kredi; masraflı olması halinde %2,32, masrafsız olması halinde %2.44 faiz ve 36 ay vade seçeneği ile sunulmaktadır.

Mutlu emekli ihtiyaç kredisine internet bankacılığı, Halkbank şubeleri ve çağrı merkezi aracılığıyla başvurabilirsiniz.

  • İş Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

İş Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi adı altında 5.000 ila 50.000 TL arasında emekliler için özel ihtiyaç kredisi vermektedir. Piyasa koşullarının çok altında olan %1.53 faiz ve 48 ay vade seçeneği ile sunulan bu krediye, İş Bankası’ndan emekli maaşını alan emekliler başvurabilir.

İş Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisine; İşcep, İş Bankası internet bankacılığından, bankamatiklerden, çağrı merkezinden, İş Bankası tablet ve İş Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası bireysel emekli müşterilerine “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” adı altında kredi vermektedir. Ziraat Bankası müşterisi olan emekliler, acil nakit ihtiyaçlarını emeklinin artısı kredi paketi ile karşılayabilirler. Ziraat Bankası tarafından verilen emekli kredisi 20.000 TL’ye kadar %2.27 faiz ve 36 ay vade seçenekleri ile sunulmaktadır.

Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi paketine Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

  • Türk Ekonomi Bankası Emekli Kredisi

Türk Ekonomi Bankası, emekli vatandaşların maaşlarını TEB’e taşıması amacıyla birçok kampanya düzenlemektedir. Bu kapsamda emekli maaşını 3 yıl boyunca TEB’ten alacağını taahhüt eden tüm emeklilere 100 TL tutarında karşılıksız ikramiye verilmektedir. Ayrıca emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran Türk Ekonomi Bankası, Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi adı altında 5.000 TL’ye kadar %1.99 faiz oranı ve 36 ay vade seçeneği ile emeklilere kredi vermektedir.

Türk Ekonomi Bankası emekli kredisine şubeler aracılığıyla başvurabilirsiniz.

  • Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere kredi veren bankalardan bir diğeri olan Denizbank,”Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi” adı altında 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Denizbank emekli kredisini %2.90 faiz oranı ve 12 ila 36 ay arasında değişen vade seçenekleri ile sunmaktadır. Denizbank emekli kredisine herhangi bir evraka ihtiyacınız olmadan internet bankacılığı yahut doğrudan şubeler aracılığıyla başvurabilirsiniz.

  • Garanti Bankası Emekli Kredisi

Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Garanti Bankası, emeklilere özel olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu ihtiyaç kredisinin maksimum sınırı 25.000 TL olmak üzere %1.49 ila %1.69 arasında faiz ve 36 aya varan vade seçenekleriyle emeklilere özel olarak sunulmaktadır.

Garanti Bankası Emekliye Özel İhtiyaç kredisine; Garanti şubeleri, Garanti internet bankacılığı yahut çağrı merkezi aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Bunlar dışında emekliye kredi veren bankalar ise; Şekerbank, İNG Bank, QNB Finansbank, Aktifbank, Akbank, Fibabanka, Yapı ve Kredi Bankası olmak üzere listelenmektedir. Emekli kredisine başvurmadan evvel bu bankaların hepsiyle görüşmenizi tavsiye ederiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz