Ana Sayfa Bankacılık Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

 

Günümüzde milyonlarca insanın kayıt dışı yani sigortasız çalıştığı göz önünde bulundurulduğunda sigortası olmayanlara kredi veren bankalar konusu oldukça önem kazanmaktadır. Kural olarak bankalar kredi talep eden kişilerin en azından belirli süre SGK’lı olmasını, belirli bir gelirinin olmasını aramaktadır. Ancak bankalar sigortası bulunmayan işçilerin, ev hanımlarının ve öğrencilerin de acil nakit ihtiyaçlarına karşılık verebilmek amacıyla belirli şartlar altında bu kişilere de kredi vermektedir.

Bankalar sigortası olmayan kişilere kredi verebilmek için genellikle bir gayrimenkul ipoteği, üçüncü bir şahsın kefilliğini yahut düzenli bir gelirin belgelenmesini isterler. Bu doğrultuda sigortası olmayan ancak kredi notu iyi olan insanlar, kredi veren bankalara başvurarak kredi alabilirler. Sigortası olmayan insanların risk oranının yüksek olması nedeniyle, bu kişilere verilen kredilerin faiz oranı piyasa koşullarına oranla yüksek olabilir. Bu açıdan sigortası olmayana kredi veren bankaları ayrı ayrı incelemek ve en iyi teklifi sunan bankadan kredi almanın yararı vardır.

  • Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye çapındaki müşterisini artırmak isteyen Odeabank, sigortası ve geliri bulunmayan kişilerden herhangi bir sigorta, gelir belgesi istemeksizin 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Piyasa koşullarına göre yüksek bir faiz oranıyla %3.25 üzerinden 36 aya kadar vadeli seçeneği ile sunulan gelir belgesiz kredi, sigortası olmayanlar için iyi bir tercih olabilir. Ancak bu krediye başvuranların daha önce herhangi bir banka ürününü kullanıp da ödememezlik yapmamış olması gereklidir. Nitekim kredi notu 1500’ün altında olan başvuru sahiplerinin, başvuruları reddedilir. Odeabnak gelir belgesiz krediye; internet bankacılığı yahut şubeleri kullanarak başvurabilirsiniz.

  • N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktif Bank tarafından sunulan N Kolay kredi kampanyası, aynı zamanda sigortası olmayan vatandaşlara da hitap etmektedir. Bu anlamda herhangi bir geliri bulunmayan ev hanımları, öğrenciler ve sigortasız çalışanlar N Kolay krediye başvurarak nakit ihtiyaçlarına çözebilirler. Aktif Bank, duruma göre 30.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak bu krediyi vermektedir. N Kolay krediye, internet bankacılığı yahut çağrı merkezi üzerinden başvurabilirsiniz. Kredi talebinizin kabul edilmesi halinde en yakın PTT şubesinden paranızı çekebilirsiniz.

  • CEPTETEB Gelir Belgesiz kredi

Türk Ekonomi Bankası’nın ihtiyaç sahipleri için sunduğu kredilerden birisi olan Gelir Belgesi Kredisi, sigortası olmayan kişilere de verilemektedir. Kredi notu düşük olmayan her birey CEPTETEB uygulaması üzerinden gelir belgesiz krediye başvurarak 30.000 TL’ye kadar %2.50’den başlayan faizlerle kredi alabilirler. CEPTETEB üzerinden yapılan başvuruların kabul edilmesi halinde herhangi bir TEB şubesine giderek paranızı çekebilirsiniz.

  • İNG Bank Gelir Belgesiz E Kredi

İNG Bank; sigortası olmayan çalışanlar, ev hanımları ve öğrenciler için sunduğu gelir belgesiz ekredi kampanyasından yararlanabilmek için kredi notunuzun düşük olmaması yeterlidir. Gelir belgesiz E-Kredi 50.000 TL’ye kadar %2.89 başlayan faiz oranları ve 36 ay vade seçeneği ile sunulmaktadır. Bu krediyi alabilmek için İNG Bank internet bankacılığından başvuru yapmanız gereklidir. Başvuru sırasında herhangi bir bilgi veya belgeyi ibraz etmenize gerek yoktur. Ancak kredi notunuzun düşük olması halinde kredi alabilmek için evininizin üstünde ipotek kurmanız gereklidir.

Ev hanımları ve öğrenciler; bu kredilerin dışında bankaların kendileri için sunduğu özel kredi tekliflerini de inceleyebilirler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz