İş Bankası Ek Hesap Nedir?

  Ek hesap, İş Bankası Vadesiz TL hesabında yeterli bakiyesi bulunmayan İş Bankası müşterileri için sunulan bir avans hesabıdır. Nitekim ek hesap sahipleri, hesaplarında yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda dahi hesaplarına tanınan ek limit dahilinde para gönderme, fatura ödeme gibi işlemlerini yapabilirler. İş Bankası tarafından “İhtiyacınız olduğu an siz rahat ettiren hesap” olarak duyurulan Ek Hesap […]

İş Bankası Ek Hesap Nedir?
23 Aralık 2018 20:52 | Son Güncellenme: 12 Mart 2019 18:49
15
A+
A-

 

Ek hesap, İş Bankası Vadesiz TL hesabında yeterli bakiyesi bulunmayan İş Bankası müşterileri için sunulan bir avans hesabıdır. Nitekim ek hesap sahipleri, hesaplarında yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda dahi hesaplarına tanınan ek limit dahilinde para gönderme, fatura ödeme gibi işlemlerini yapabilirler. İş Bankası tarafından “İhtiyacınız olduğu an siz rahat ettiren hesap” olarak duyurulan Ek Hesap avansından yararlanabilmek için İş Bankasına başvuru yapılması gereklidir.

İş Bankası ek hesap sahipleri, borçlarının vadesi gelmesine rağmen hesaplarında para olmadığı zamanlarda dahi ek hesaplarından ödeme yapabilirler. İş Bankası, bu sayede müşterilerinin faturalarının, ödemelerinin gecikmesini engelleyerek onların rahat etmesini sağlamaktadir.

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

İş Bankası’nın müşterilerine özel olarak sunduğu Ek Hesap, İş Bankasında hesabı bulunan müşterilere 10.000 TL’ye kadar ek bir hesap limiti tanımlamaktadır. İş Bankası tarafından tanımlanan bu limit, hesap sahiplerince herhangi bir sınırlandırma olmaksızın kullanılabilir. Ayrıca İş Bankası ek hesap sahibi olabilmek için şubeye gitmeden başvuru yapabilir ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

İş Bankası ek hesabınıza tanımlanan avans tutarının geri ödenmesi konusunda da herhangi bir kural olmamakla beraber hesap sahipleri istedikleri dönem ödeme yapabilirler. Nitekim ek hesaptan kullanılan avans tutarı için işleyecek faiz tutarı da ödeme tarihine göre belirlenmektedir. Ek hesap uyarınca müşterilere tanımlanan ek limitlerin aksamaya uğramadan kullanılması için her ay düzenli olarak faiz ödemesinin yapılması yeterli olmaktadır. Bu kapsamda nakit sıkıntısına düşen İş Bankası hesap sahipleri, ek hesapları sayesinde ellerinde nakit döndürebilirler.

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası tarafından sunulan ek hesap hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle bu hizmetin aktif hale getirilmesi gereklidir. Bu kapsamda İş Bankası; internet bankacılığı, cep bankacılığı ve şubeleri üzerinden ek hesap başvurularını kabul etmektedir. Özellikle İş Bankası internet bankacılığı ve cep bankacılığı kullanarak 5 dakikada ek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • İnternet Bankacılığı ile Başvuru

İş Bankası internet bankacılığı ile ek hesap başvurusu yapmak için; öncelikle kredilerim sekmesine tıklayın. Kredilerim sekmesine tıkladığınızda devam eden kampanyalar uyarınca Ek Hesap butonunu göreceksiniz, bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Bu formu doldurmak suretiyle ek hesap başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Cep Bankacılığı İle Başvuru

İş Bankasının en yeni hizmetlerinden biri olan İşCep uygulaması üzerinden ek hesap başvurusu yapmak için; kredilerim sekmesinden ek hesap butonuna tıklayıp çıkan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

İnternet bankacılığı ve cep bankacılığı ile yaptığını başvurular, başvuru şartlarını sağlamanız halinde anında onaylanır ve hesabınıza 10.000 TL’ye kadar ek limit tanımlanır.

Ek Hesap Faiz Oranı ve Hesap İşleyişi

İş Bankası, müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu ek hesap kampanyası kapsamında avanslar için %2.25 üzerinden faiz uygulamaktadır. İş Bankası, ek hesap limitinden kullanılan tutarı, hesaba giriş yapıldıkça müşterinin hesabından tahsil eder. Nitekim hesap sahibinin, hesabı artı duruma gelinceye kadar hesaba yatırılan tüm para kredi tutarı ve faizi için kesilmektedir.

 

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.