Halkbank Paraf Kart İle Başka Hesaba Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Halkbank Paraf Kart İle Başka Hesaba Havale ve EFT Nasıl Yapılır?
16 Mart 2020 06:15 | Son Güncellenme: 26 Şubat 2020 16:12
1
A+
A-

Türkiye’nin en çok sevilen ve en çok tercih edilen bankalarından biri olan Halkbank ile ilgili en çok sorulan soruları cevaplamaya çalışacağız. Halkbank Paraf kart Türkiye’nin en dikkat çekici kredi kartları üzerinden olmaktadır. Paraf kart üzerinden havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. Öncelikle gelin sizlerle birlikte EFT işlemlerinin neler olduğuna bakalım.

Halkbank Paraf Kart İle Başka Hesaba EFT Nasıl Yapılır?

Halkbank Paraf kart ile başka hesaba nasıl EFT nasıl yapacağınızı belirtmeden önce EFT işlemlerinin neler olduğu hakkında önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir. Bu başka bir bankada bulunan hesaba EFT ile para göndermek demektir. 

Halkbank Paraf kart üzerinden EFT ile para gönderme işlemlerinden eskiden daha çok para kesintisi yaşanıyordu. Ama Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun aldığı son karar ile birlikte EFT işlemleri için alınan ücretler ciddi anlamda azaltılmıştır. Örnek olarak vermek gerekirse önceden internet bankacılığı üzerinden para göndermek istiyorsanız, 4 TL komisyon para vermeniz gerekecektir. Şimdi para göndermek istiyorsanız 1 TL ücret ödemeniz yeterli olacaktır. ATM üzerinden de başka bir hesaba EFT yapmak istiyorsanız 5 TL komisyon ücretinin kesileceğini sizlere hatırlatmak isteriz. 

Paraf borcunuzu, tüm bankalardan, Banka Adı ve Kodu: Türkiye Halk Bankası A.Ş. 0012, Şube Adı ve Kodu: Kredi Kartları Merkezi – 09916’ya EFT yaparak ödeyebilirsiniz. Not: 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Halkbank İnternet Şubesi kanalları ile ödeme yapabilmek için gecikmeden herhangi bir Halkbank Şubesine uğrayarak, Halkbank Dialog ve/veya Halkbank İnternet Şubesi’ne üye olmanız ve ilgili kanal şifrelerini almanız gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı ve ATM Üzerinden EFT Yapmak:

İnternet bankacılığı ve ATM üzerinden EFT ile para göndermek istiyorsanız ödeme kısmına gelmeli ve IBAN numarasını bu kısma yazmalısınız. Daha sonra göndereceğiniz kadar miktarı bu kısma yazmanız gerekecektir. Para gönderme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sizlere bilgi gelecektir. 

Halkbank Paraf Kart İle Başka Hesaba Havale Yapmak

Halkbank Paraf kart ile başka hesaba havale yapmak istiyorsanız, yine karşı tarafın havale işlemleri gerekmektedir. Havale işlemleri demek Halkbank üzerinde bulunan başka bir hesaba para göndermek demektir. Havale işlemlerini gerçekleştirirseniz daha az komisyon ücreti ile karşı karşıya gelebilirsiniz. 

Halkbank Şubesi’ne ya da 0850 222 0 400Halkbank Dialog’a başvurmanız yeterlidir. Nakit Çek/Yatır amblemi bulunan Bank24’lerden yapacağınız tutar anında, diğer Bank24’lerden yapacağınız ödeme tutarı ile birlikte belli bir iş günü sonra Halkbank Paraf hesabınıza yansıtılmaktadır.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.