Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Yapı Kredi Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Ülkemizin en önemli bankalarından birisi olan Yapı Kredi Bankası, müşterilerine farklı para transferi seçenekleri sunar. Bu seçeneklerden birisi de cebe havale olarak bilinen yöntemdir. Cebe havale, ilgili kişinin cep telefonu numarasına para göndermek olarak ifade edilebilir. Bu işlem için karşıdaki kişinin herhangi bir banka hesabına ya da ATM kartına ihtiyaç duyulmaz. Yapı Kredi Bankası tarafından sağlanan bu imkan sayesinde insanlar, farklı ihtiyaçlarını etkin olarak giderebilir. Yazımızın devamında Yapı Kredi cebe havale nasıl yapılır sorusunun ayrıntılı cevabını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale Yapma

Para transferi yapmak için kullanılan araçların tamamıyla cebe havale yapılabilir. Bu işlem internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM’ler üzerinden yapılabilir. Yapı Kredi cebe havale yapmak için izlenmesi gereken adımlar genel itibariyle şu şekildedir:

  • İlk olarak Yapı Kredi Bankası’nın internet ya da mobil şubesine giriş yapılır.
  • Buradaki menülerden sırasıyla Para Transferleri ve Cebe Havale seçilir.
  • Daha sonra ise ekrandaki ilgili bilgiler doldurulur ve işlem onaylanır.

Bu işlem için alıcının kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerinin girilmesi gerekir. Böylece para, ilgili cep telefonuna havale edilmiş olur. Buradan bilinmesi gereken temel husus, bu işlem için herhangi bir IBAN ya da hesap numarasına ihtiyaç olmamasıdır. Bu sayede banka hesapları bulunmayan kişilere de kısa sürede havale yapılabilir.

Cebe Havale Edilen Para Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi cebe havale ile gönderilen para, ilgili kişinin cep telefonuna gönderilmiş kabul edilir. Bu işlem tamamlandığında, alıcının cep telefonu numarasına bir kod gönderilir. Alıcı, göndericinin cep telefonu numarası, kendi cep telefonu numarası ve telefonuna gelen kodu ATM’ye girmek suretiyle gönderilen parayı çekebilir. Bu işlem son derece basittir ve bunun için karta gerek yoktur. ATM’deki kartsız işlemler menüsünden kolaylıkla yapılabilir.

Yapı Kredi cebe havale konusunda bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapı Kredi cebe havale ücreti 12 TL’dir.
  • Günlük 500 TL, haftalık 1.000 TL ve aylık ise 1.500 TL para gönderme limiti vardır.
  • Günlük 2 defa, haftalık 4 defa ve aylık ise en fazla 6 defa işlem yapılabilir. Bu limitler hem gönderici, hem de alıcı için geçerlidir.
  • İşlem sırasında gönderilen SMS’ler ücretsizdir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz