Ana Sayfa Bankacılık Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Halk Bankası ülkemizde en çok kullanılan bankalardan biri olmaktadır. Özellikle de internet çağının bu denli artmasıyla birlikte online bankacılık işlemlerinin kullanım oranı artmıştır. Bizler de bu yazımızda Halk bankası internet bankacılığı şifre alma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi ve eğer şifrenizi unuttuysanız nasıl yenileyebileceğinizi göstereceğiz. 

Kesinlikle dikkat etmeniz gereken önemli bir kısım ise yeni şifreyi belirlerken yanınızda kimsenin olmamasıdır. Şifrelerinizi mutlaka kimseye vermeyin ve ikinci kişilerle de bu şifreleri paylaşmamaya özen gösterin.

Bununla beraber sim kartınız eğer bloke olmuşsa bu blokeyi nasıl kaldırabileceğinizden bahsedeceğiz. 

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Eğer Halk Bankası müşterisi iseniz ve online işlemleri kullanmaya başlayacaksanız, mutlaka internet bankacılığı şifresine ihtiyacınız vardır. İnternet bankacılığı şifreleriniz ile birlikte rahatlıkla eft havale ve faturaz ödeme işlemlerinizi tek tık ile gerçekleştirebileceksiniz. 

Tek yapmanız gereken www.halkbank.com.tr de bulunan İnternet Şubesi Parola Al butonuna veya İnternet Şubesi giriş ekranında yer alan Parolamı Unuttum/Blokeli linkine tıklamanızdır. Daha sonra kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinizi kullanarak Bireysel İnternet Şubesi parolanızı oluşturabilir ve rahatlıkla internet bankacılığına giriş yapabileceksiniz. Parola alma işlemleri sırasında sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra rahatlıkla parolanızı alabileceksiniz. 

Halk Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer Halk Bankasına kayıtlı cep telefon numaranızı farklı bir operatöre bağladıysanız, sim kartınıza bloke gelebilir. Bloke işlemlerinizi kaldırmak için bazı işlemleri yapabilirsiniz. Bloke işlemleri gerçekleştirdikten sonra rahatlıkla cep telefonunuzu kullanabileceksiniz. 

Eğer blokenizi kaldırmak istiyorsanız, 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir ya da size en yakın Halkbank şubesine giderek SIM kart blokenizi kaldırabilirsiniz. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra cep telefon numaranızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Halkbank Unutulan Şifre Yenileme

Eğer Halkbankası şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi rahatlıkla alabilir ve yenileyebilirsiniz. Bunun için isterseniz müşteri hizmetlerine bağlanabilir, isterseniz de internet şubesi üzerinden parolamı unuttum kısmına tıklayabilirsiniz. Birkaç adımdan sonra rahatlıkla unuttuğunuz şifrenizin yerine yeni bir şifre belirlemiş olursunuz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz