Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

Vakıfbank ATM’lerinden rahatlıkla artık kartsız para yatırma ve para çekme işlemlerinizi yapabileceksiniz. 

İşte bu gibi durumlarda işin içinden nasıl çıkacağınızı ve nasıl bir yol izleyeceğinizi maddeler halinde anlatacağız. Anlatmadan önce küçük bir uyarı yapmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Herhangi bir şekilde para yatırma ve para çekme işlemlerinizde başka birilerinden yardım almayınız. Sadece banka görevlilerinden yardım isteyebileceğinizi unutmayınız. 

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

Vakıfbank ATM’lerinden kartsız bir şekilde para yatırmak artık çok kolay. 7 gün 24 saat rahatlıkla istediğiniz Vakıfbank ATM’sinden bu işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. 

  • Vakıfbank ATM’lerinden kartsız bir şekilde para gönderme işlemi yapmak için;
  • ATM klavyesinden GİRİŞ tuşuna basılır
  • Kartsız İşlem butonu ve sonrasında Hesaba Nakit Para Yatırma menüsü seçilir
  • C kimlik numarası girilerek, EVET butonuna basılır
  • Onay öncesinde sunulan ekranda hesap numarası ve ilişkili hesap kontrol edilerek işleme devam edilir
  • Para yatırma bölmesine, yatırılacak olan miktar oranında banknotlar eklenir
  • Sistemde tanınan para miktarı, ekranda onaya sunulur.
  • Ardından ‘’Onaylıyorum’’ butonuna tıklanarak işlem tamamlanır.

Yukarıdaki adımları dikkatlice uygulayarak rahatlıkla Vakıfbank ATM’lerinden kartsız bir şekilde para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Çekme

En çok merak edilenlerden biri ise ATM’den kartsız bir şekilde nasıl para çekileceğidir. Çünkü bazı durumlarda yanınızda kart olmayabilir. İşte bizler de nasıl kartsız bir şekilde para çekebileceğinizi göstereceğiz. 

Vakıfbank ATM’den kartsız para çekebilmek için;

ATM’den GİRİŞ butonuna tıklanır. Kartsız İşlem seçeneğine tıklanarak ‘’Para Çekme’’ menüsü seçilir. T.C kimlik numarası ve cep telefon numarası girilir. GSM numarasına gönderilen SMS şifresi ile doğrulama sağlanarak işlem yapılabilir. Ekranda sunulan hesap menüsünden, işlem yapılacak hesap seçeneğine tıklanır. Sonrasında çekim tutarı girilir ve Onay butonuna tıklanır. Para Çekme bölmesinden sunulan banknotları alarak işlemi tamamlayabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra ‘’Başka işlem yapmak istiyor musunuz?’’ butonunu yanıtlayarak, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kartsız para çekebilme işleminin Vakıfbank için günlük limit olarak 500 TL tutulduğunu unutmamalısınız. 500 TL’den fazla miktar çekimini gerçekleştiremezsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz