QNB Finansbank Ek Hesap Nedir?

QNB Finansbank ek hesap, QNB bankasında vadesiz yahut maaş hesabı bulunan bireysel müşterilere sunulan ve hesapta bakiye olmasa dahi bankacılık işlemlerinin yapılmasına imkan veren bir kredili hesap türüdür. Nitekim QNB Finansbank, hesap sahiplerine verdiği card finans kartıyla, hesap sahiplerinin hesaplarında yeterli miktarda para bulunmasa dahi para çekebilmesine, para transferi yapmasına izin vermektedir. Her banka müşterileri […]

QNB Finansbank Ek Hesap Nedir?
23 Aralık 2018 20:49 | Son Güncellenme: 11 Mart 2019 22:10
21
A+
A-

QNB Finansbank ek hesap, QNB bankasında vadesiz yahut maaş hesabı bulunan bireysel müşterilere sunulan ve hesapta bakiye olmasa dahi bankacılık işlemlerinin yapılmasına imkan veren bir kredili hesap türüdür. Nitekim QNB Finansbank, hesap sahiplerine verdiği card finans kartıyla, hesap sahiplerinin hesaplarında yeterli miktarda para bulunmasa dahi para çekebilmesine, para transferi yapmasına izin vermektedir. Her banka müşterileri için kredili mevduat hesabı adı altında bu tür hesapların açılmasına izin vermektedir. Ancak QNB Finansbank tarafından sunulan ek hesap kampanyası, diğerlerine göre daha uygun faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

QNB Finansbank Ek Hesap Özellikleri

QNB Finansbank’ın Ek Hesap sahibi müşterilerine sağladığı avantajlar şunlardır;

  • Maaş veya vadesiz hesaplarına ek hesap başvurusunda bulunan kişiler, başvuruların kabul edilmesi halinde hesaplarına tanımlanan limit tutarına kadar ATM’lerden nakit para çekebilirler.
  • QNB Finansbank hesabı üzerinden ödenmesi için otomatik talimat verilen elektrik, su, doğalgaz gibi aylık faturaların, vade tarihinde hesapta yeterli bakiye bulunmaması halinde otomatik ödemeler ek hesap limitinden yapılabilir.
  • Card Finans ile ödeme kabul eden tüm alışveriş mağazalarında, ek hesap limiti üzerinden alışveriş yapılabilir. Nitekim yapılan alışverişler taksitli olarak da ödenebilir.
  • Ek hesap limitinin kullanılması halinde, kredinin kullanıldığı gün ile orantılı olarak faiz işletilir. Nitekim ek hesap limitinden kullanılan para tamamen hesaba geri ödeninceye kadar anapara üzerinden faiz hesaplanmaktadır.
  • QNB Finansbank hesabına tanımlanan ek hesap limiti, bir kredi olmadığı için herhangi bir ücret veya komisyon ödenmesine gerek yoktur.
  • Elinde yeterli miktarda nakit bulunmayan hesap sahiplerinin, ödemeleri ek limitten gerçekleşmesi nedeniyle kısa vadeli de olsa nakit ihtiyaçları çözüme kavuşturulur.

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ek hesap başvurusunun nasıl yapıldığını incelemden evvel kimlerin QNB Finansbank ek hesap başvurusunda bulunabileceğini incelemek gereklidir. Bu kapsamda başvuruda bulunacak kişilerin öncelikle QNB Finansbank üzerinde en az bir banka hesabına sahip olması, kredi notunun en az 1200’ün üzerinde olması, QNB Finansbank bankasında yapılan geçmiş sorgulamasında kötü bir kaydın bulunmaması, en az 3 aylık sgk girişi kaydı bulunması ve card finans sahibi olması gereklidir.

Bu şartları sağlayan her QNB Finansbank müşterisi; internet bankacılığı, cep bankacılığı üzerinden yahut çağrı merkezini arayarak veya QNB Finanbank ATM ve şubeleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. Bu yöntemlerden en kolayı internet ve cep bankacılığı üzerinden yapılan başvurudur. Nitekim bu yollar ile 5 dakika içerisinde başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Herhangi bir başvuru yöntemiyle başvuruda bulunan kişilerin talepleri, mesai saatleri içerisinde en geç bir saatte sonuçlanmaktadır. Başvuruları kabul edilen müşterilerin, ek hesapları aynı anda aktif hale getirilir ve hesaba tanımlanan para başvuru sahibinin kullanımına sunulur.

QNB Finansbank Ek Hesap Faiz ve Masrafları

QNB Finansbank ek hesap tanımladığı müşterilerinin, ek hesap limitlerinden kullandıkları krediler için %1.84 üzerinden faiz uygulamaktadır. Ayrıca faiz tutarı üzerinden bankaya ödenecek %18’lik KDV vergisi de faiz tutarı üzerinden hesaplanarak hesap sahibine yansıtılmaktadır. Bu ücretlerin dışında hesap sahibinin hesabından kullandığı ek limit için ücret talep edilmemektedir.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.