Ana Sayfa Bankacılık ING Bank Turuncu Hesap ve Özellikleri

ING Bank Turuncu Hesap ve Özellikleri

Ülkemizde uzun zamandır faaliyet gösteren ING Bank, müşterilerine sunmuş olduğu Turuncu Hesap ile dikkat çekmektedir. Sıradan mevduat hesaplarından oldukça farklı bir özelliğe sahip olan bu hesap türü, müşterilerine farklı avantajlar sunar. Yazımızın devamında ING Bank Turuncu hesap ve özellikleri hakkında gerekli detayları bulabilirsiniz.

ING Bank Turuncu Hesap Nedir?

Turuncu hesap; ING Bank tarafından müşterilerine sunulan, yüksek faiz imkanı sağlayan bir birikim hesabı türüdür. Müşterilerine bu hesap üzerinden %14 faiz veren ING Bank, bunun haricinde de farklı avantajları sağlar. Fakat burada bahsedilen faiz oranının piyasa koşulları dikkate alınarak aşağı ya da yukarı yönlü olarak güncellenebileceği unutulmamalıdır. Turuncu Hesap tarafından sağlanan bir diğer avantaj ise hesaptaki paranın kullanılabilmesi için vade sonunun beklenmesine gerek olmamasıdır. Paralarını kullanan müşteriler, hesaplarında kalan miktar üzerinden faiz geliri elde etmeye devam eder.

Turuncu Hesap tarafından sağlanan farklı avantajlar da vardır ve bunlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk defa Turuncu Hesap açan kişiler 12 ay boyunca hoş geldin faizinden yararlanma fırsatı yakalar.
  • Bu hesapta herhangi işletim ücreti ödenmez. Ayrıca gerekli şartların sağlanması durumunda EFT ve havale de tamamen ücretsiz olarak yapılabilir.
  • Faizden elde edilen gelir günlük olarak müşterilerin hesaplarına aktarılır.
  • Para çekildiğinde ya da para yatırıldığında vade bozulmaz.
  • Hesap açmak için herhangi bir alt limit yoktur ve 100 TL’niz dahi olsa Turuncu Hesap açarak paranızı değerlendirebilirsiniz.
  • Hoş geldin faizi için üst limit uygulaması vardır. Hesabınızdaki para 1.000.000 TL, 250.000 USD/EUR/GBP olana kadar hoş geldin faizinden yararlanabilirsiniz. Fakat bunun üzerine çıkmanız durumunda, fazla olan miktar için normal faiz oranları uygulanır.

Turuncu Hesap özellikleri genel hatları ile bu şekildedir. Fakat ING Bank tarafından buradaki maddelerin değiştirilmesi ya da yenilerinin eklenmesi söz konusu olabilir. Dolayısıyla da bu özelliklerin değişebileceğini unutmayın ve planlarınızı ona göre yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz