Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Denizbank Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Denizbank Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Denizbank müşterileri, para transferi yapmak istediğinde farklı seçenekleri kullanabilirler. Bu seçenekler arasında cebe havale de bulunur. Cebe havale, vadesiz hesaptan, bir cep telefonu numarasına gönderilen para olarak ifade edilebilir. Bu yazımızda Denizbank cebe havale nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Cebe havale ile normal havale arasında bazı farklılıklar vardır. Normal havalede paranın çekilmesi için mutlaka şubeye gidilmesi gerekir. Fakat cebe havalede böyle bir durum söz konusu değildir ve insanlar ATM’den gelen parayı rahatlıkla çekebilir. Üstelik bu işlemi istedikleri saatte yapabilirler. Dolayısıyla da acil para transferi ihtiyaçlarında kullanılabilen bir yöntem olarak dikkat çeker. Para transferi yapılabilmesi için alıcının banka hesabına sahip olması gibi bir şart söz konusu değildir. 18 yaşından büyük ve cep telefonu numarası olan herkese para gönderilebilir.

Denizbank Cebe Havale

Denizbank cebe havale için izlenmesi gereken adımlar aşağıda yer almaktadır. Bu adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak Denizbank’ın mobil uygulamasına ya da internet bankacılığına giriş yapılır.
  • Buradan para transferlerine ve ardından havaleye geçiş yapılır.
  • GSM numarası ile para transferi seçildikten sonra alıcının cep telefonu numarası ve gönderilmek istenen tutar yazılarak işlem onaylanır.
  • Bu aşamadan sonra alıcıya bir referans kodu gönderilir. Alıcı bu kod ile kendisine para geldiğini öğrendiği gibi parayı çekerken de bu kodu kullanır.

Denizbank cebe havale için izlenmesi gereken adımlar genel olarak bu şekildedir. Bahse konu işlemler son derece kolaydır ve vadesiz hesap üzerinden yapılır.

Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Denizbank cebe gelen havalenin çekilmesi için ATM’ler kullanılır. Kartsız işlemler menüsü üzerinden para çekilebilir. Bu işlem için banka tarafından istenen bilgiler vardır. Bunlar alıcının telefon numarası, T.C. kimlik numarası ve telefonuna gelen referans kodu ile göndericinin telefon numarasıdır. Bunlar ilgili alanlara girildikten sonra para çekimi gerçekleştirilebilir.

Cebe gelen havalenin en geç 24 saat içinde çekilmesi gerekir. Aksi durumda para gelen hesaba geri gönderilir. Bu hususun bilinmesi, acil olan para ihtiyaçlarının karşılanması noktasında son derece etkilidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz