Ana Sayfa Bankacılık TEB Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ve Özellikleri

TEB Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ve Özellikleri

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) müşterileri, banka tarafından sağlanan KMH sayesinde nakit ihtiyaçlarını etkili olarak karşılamaktadır. Halk arasında ek hesap ismiyle bilinen kredili mevduat hesabı, vadesiz hesaplara tanımlanmakta ve insanların nakit ihtiyaçlarına son derece etkili bir şekilde cevap vermektedir. Bu yazımızda TEB kredili mevduat hesabı ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

TEB Kredili Mevduat Hesabı (KMH)

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından müşterilerine sunulan kredili mevduat hesabı, diğer adıyla ek hesap, vadesiz hesaba tanımlanmaktadır. Tanımlanan bu hesap, vadesiz hesapta para olmasa dahi belirlenen limite kadar harcama yapılmasına imkan vermekte ve insanlar, hesaplarında para varmış gibi nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fatura ödemeden ATM’den para çekmeye kadar farklı ihtiyaçları gideren söz konusu hesap türü, bir anlamda insanların mini kredi kullanmasına imkan verir.

TEB kredili mevduat hesabı kullanıcıları, hesaptan çektikleri para üzerinden günlük faiz öderler. Faiz oranı Merkez Bankası tarafından belirlenen tavan oran olup, %1,60’tır. Bu rakam ise 100 TL için günlük 6 kuruş faiz ödenmesi anlamına gelir. Ödeme ne kadar geç yapılır ve çekilen tutar ne kadar yüksek olursa, faiz maliyeti de benzer derecede yüksek olacaktır. 1.000 TL kullanan birisi, 10 gün sonra ödeme yaparsa, ödeyeceği faiz vergiler de dahil olmak üzere yaklaşık 6 TL olacaktır. Kısa süreli nakit ihtiyaçları için söz konusu hizmetin son derece etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Buradan kullandığınız miktarların ödemesini direkt vadesiz hesabınıza yapmanız gerekir. Vadesiz hesabınıza para yatırdığınızda ilk olarak buradaki borcunuz kapatılır ve fazla olan miktar vadesiz hesabınızda görünür. Ödemeleri aylık ya da 3 aylık periyotlarda yapabilirsiniz. Bunun için banka ile görüşmeniz yeterlidir. Ayrıca ödemeleriniz geciktirmeniz durumunda uygulanan faiz %2 olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz