Ana Sayfa Bankacılık İş Bankası Ek Hesap İncelemesi

İş Bankası Ek Hesap İncelemesi

Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası da diğer bankalar gibi müşterilerine ek hesap imkanı vermektedir. Ek hesap sayesinde bankanın müşterileri acil nakit ihtiyaçlarını etkin olarak karşılamaktadır. Bahse konu hesap ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

İş Bankası ek hesap, bu bankada yer alan vadesiz hesaba tanımlanmakta ve bu hesapta para olmadığı anda devreye girmektedir. Farklı bir ifade ile eksi bakiye imkanı olduğu söylenebilir. Ek hesap sayesinde müşterilerin vadesiz hesaplarında para bitse dahi, para varmış gibi bunu kullanmaya devam edebilirler. Bahse konu hesap sayesinde otomatik ödemeler kesintiye uğramaz, fatura ve kredi ödemeleri devam eder, ATM’den nakit olarak bu para çekilebilir. Kısacası insanlar, ek hesap üzerinden mini bir kredi kullanır.

Ek hesaptan çekilen tutar için aylık değil, günlük faiz uygulanır. Ödeme ne kadar erken yapılırsa, kullanılan paranın maliyeti de o kadar düşük olacaktır. Normal faiz oranı %1,6, gecikme durumundaki faiz oranı ise %2 olarak belirlenmiştir. İş Bankası tarafından söz konusu oranlar, piyasa koşullarına ve Merkez Bankası politikalarına bağlı olarak değiştirilebilir.

İş Bankası, müşterilerine 10.000 TL’ye kadar ek hesap limiti belirleme imkanı vermektedir. Fakat bu limit bütün müşterilere değil, bütçesi uygun olanlara verilir. Ek hesap başvurusu; telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılabilir. Yine buralardan ek hesap limitinin artırılması talep edilebilir. Bahse konu işlemin son derece basit olduğunu söylemek gerekir.

Ek hesaptan kullandığınız miktarın ödemesini, vadesiz hesabınız üzerinden yapabilirsiniz. Vadesiz hesabınıza yatan paradan otomatik olarak ek hesap borcu tahsil edilir. Böylece ödeme için ekstra çaba harcamanıza gerek kalmadan, kolay bir şekilde ödemeyi gerçekleştirmiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz