Ana Sayfa Bankacılık Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Ziraat Bankası da ülkemizde en çok kullanılan bankalardan biri olmaktadır. Sağlamış olduğu avantajlardan yararlanmak isteyenler ve oturduğu yerden ATM ihtiyacı duymadan tüm işlemleri gerçekleştirmek isteyenler internet bankacılığını kullanabilirler.

İnternet bankacılığını kullanmak için mutlaka internet banka şifreniz olması gerekmektedir. Kart şifreniz aynı zamanda internet bankacılığı şifreniz değildir. Bunun için şifre belirlemelisiniz. Şifrenizi belirlerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan birisi ise şifrenizin herkes tarafından kolayca tahmin edilecek bir şifre olmamasıdır. Şifrenizi belirledikten sonra internet bankacılığı işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Bu yazımızda internet bankacılığı şifrenizi nasıl alabileceğinizi ve karşılaştığınız en önemli sorunlardan biri olan sim kart bloke kaldırma işlemlerini ve unuttuğunuz şifrenizi nasıl yenileyebileceğinizden bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresini birkaç adımda kolaylıkla alabilmeniz mümkün olmaktadır. https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx bu linke tıklayabilmeniz mümkün olmaktadır. Daha sonra sms şifresi olarak sizlere onay mesaj gelecektir. 

Bankanın kurumsal müşterisiyseniz 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bireysel müşteriyseniz, yine yukarıdaki adımlarla tekrardan internet sitesi üzerinden şifre talebinde bulunabilirsiniz.  Ziraat Bankası internet şubesi yeni şifre alma aşamasında siteye girip şifremi unuttum bölümüne tıklamalısınız. Açılan sayfada yine sizden istenilen kişisel bilgileri doğru yazdıktan sonra giriş butonuna tıklayınız.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer sim kartınızı başka bir operatöre geçirdiyseniz, güvenlik gerekçesiyle çoğu zaman sim kart blokesi konmaktadır. Blokeyi ise oldukça kolay bir şekilde kaldırabilmeniz mümkündür. 

Ziraat Bankası atm’sine kartınızla giriş yaptıktan sonra Diğer İşlemler – Bilgi ve Şifre İşlemleri – Sim Kart Bloke Kaldırma menüsüne gelerek kolaylıkla blokenizi kaldırabilirsiniz. Böylelikle kolaylıkla sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Unutulan Şifre Yenileme

Ziraat Bankası unutulan şifreyi yenilemek istiyorsanız, birkaç adımda kolaylıkla yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı uygulama üzerinden şifremi unuttum kısmına tıklamanız gerekmektedir. Şifremi unuttum kısmına tıkladıktan sonra sizleri düzenli bir şekilde şifre yenileme kısmına yönlendirecektir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz