Ana Sayfa Krediler Hangi Banka Yabancılara Kredi Kartı Veriyor ?

Hangi Banka Yabancılara Kredi Kartı Veriyor ?

Hangi Banka Yabancılara Kredi Kartı Veriyor

Yabancı sayısının son günlerde arttığı ülkemiz aynı zamanda vatandaşların isteklerini karşılamak için çalışmalar yapıyor. Eğer yabancı vatandaş iseniz kredi kartı alabilirsiniz. Hangi banka yabancılara kredi kartı veriyor limitleri nasıl ve yabancılara kredi imkanı sunan bankalar hakkında detaylı makale hazırladık.

Yabancılara Kredi Kartı

Yabancı uyruklu vatandaşar kredi kartı başvurusu yapabilirler. Yerleşik vatandaşlardan çok farklı prosedür uygulanmamaktadır ancak banka tedbirli yaklaşmaktadır. Bunun için sizlere önceliğimiz Ziraat Bankası, Halkbank, QNB Finansbank ve Yapı Kredi bankaları öncelikli sıralamanızda olsun. Yabancılara kredi konusunda yardımcı olan bu dört bankada sizlere özel kampanyalar bulunmaktadır. Sadece kredi kartı değil yabancılar kredi de kullanabilir. Başvuru yapabilmeniz için kesinlik oturma izninizin olması gerekiyor.

Yabancılara Kredi Kartı

Yabancılardan Bankanın İstediği Evraklar

  • Oturum izin belgesi ( Göç idaresi tarafından verilen Türkiye İkamet İzin Belgesi)
  • Düzenli gelir belgesi ( Çalıştığınız yerden temin edilir. )
  • Adınıza kayıtlı fatura ( İkametinizin doğrulanması için elektrik su doğalgaz gibi bir adet fatura yakın tarihli )

Yukarıdaki üç evrak ile yine yukarıda saydığımız dört bankanın birisine gidip müşteri temsilcisinden numara alınız. Sıranız geldiğinde kredi kartı başvurunuz için evraklarınızı teslim ederek 7 günlük bekleme süresinde kalınız. Uygun görülmesi durumunda banka size telefon yolu ile dönecek ve bilgi verecektir. Kartınızın onaylanması durumunda istediğiniz ilgili bankanın şubesinden ya da adresinize posta yolu ile gönderim seçeneklerini değerlendiriniz. Kartınızı aldıktan sonra kullanmadan önce aktif etmelisiniz.

Kredi Kartı Nasıl Aktif Edilir ?

Kredi kartınızı aktif etmek için kredi kartı numaranızın son 4 hanesini SMS kısmına yazarak boşluk bırakın ve soyadınızı yazın. Alakalı bankanın SMS hizmetleri numarasına gönderin. Eğer yapamaz iseniz alakalı bankanın ATM makinasına kartınızı sokun ve çıkacak ilk ekranda şifre tanımlama işleminizi tamamlayın. Kartınız kullanıma açıldığında SMS ile bilgilendirileceksiniz ve artık kullanabileceksiniz. Kredi kartı kullanım avantajlarından yararlanın. Taksit erteleme kredi kartından nakit para çekme gibi işlemlere kadar zor gününüzde her an cebinizde bulunmasında fayda var. Kayıp çalıntı işlem durumunda ise hemen müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı iptal ettirmeyi unutmayın ! Hangi banka yabancılara kredi kartı veriyor yaşadığınız zorlukları ve deneyimleri bizlerle yorum kısmından paylaşın lütfen. Birbirimize yardımcı olalım.

3 YORUMLAR

  1. Evliyim oturumum var.ziraat bankasından hesap kartı açtırmak istedim 10 bin tl yatırmam gerekdiyini söylediler.kanunlarmı deyişti.benim arkadaşlarım adlarına kart açtırmışlar para yatırmamışlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz