Ana Sayfa Bankacılık Halkbank Açık Hesap ve Özellikleri

Halkbank Açık Hesap ve Özellikleri

Türkiye’nin önemli kamu bankalarından birisi olan Halkbank, müşterilerine farklı çözümler sunması ile dikkatleri çeker. Açık hesap da bunlardan birisi olup, kredili mevduat hesabı ya da ek hesap olarak da tanımlanabilir. Bu yazımızda Halkbank açık hesap ve özellikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Böylece söz konusu hizmeti etkin olarak kullanabilecek ve farklı sorunlarınızı bu yol ile gidereceksiniz.

Halkbank Açık Hesap Nedir?

Halkbank açık hesap; hesabınızda para olmadığı durumlarda kartınızdan para çekmenize, havale ve EFT gibi işlemleri gerçekleştirmenize ve para harcamaya devam etmenize imkan veren bir hesap türüdür. Vadesiz hesaba bağlı olarak tanımlanan açık hesap, bir anlamda eksi bakiyeye düşmenize imkan verir ve kısa süreli olarak, belirlenen limitlere kadar harcama yapmanızı sağlar. Bu hesap, bir tür mini kredi olarak da düşünülebilir.

Açık hesabı kullandığınızda günlük olarak faiz işler. Kullandığınız miktarı ödemek için vadesiz hesabınıza para yatırmanız yeterlidir, sistem tarafından buradaki para ile eksi bakiye otomatik olarak kapatılır. Ne kadar erken ödeme yaparsanız, kullandığınız paranın maliyeti size o kadar düşük olacaktır.

Son dönemlerde faizlerdeki ciddi düşüş, açık hesap üzerine de net bir şekilde yansımıştır. Buna göre açık hesaptan kullanılan 100 TL için günlük sadece 6 kuruş (6 Kr.) faiz ödemesi yapılır. Eğer 10 gün sonunda ödeme yaparsanız, ödeyeceğiniz miktar 100 TL + 60 Kuruş olacaktır. Üstelik buradaki 60 kuruşa bütün vergiler dahildir.

Halkbank Açık Hesap Özellikleri

Halkbank tarafından müşterilerine sağlanan açık hesabın farklı özellikleri vardır. Söz konusu özelliklerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Size belirlenen limite kadar para çekebilir, fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve havale, EFT gibi para transferleri yapabilirsiniz.
  • Otomatik ödeme talimatlarınız, hesabınızda para olmasa dahi kesintiye uğramadan ödenmeye devam eder.
  • Hesabınıza para yatırdığınızda ilk olarak açık hesaptan kullandığınız bakiye tahsil edilir.
  • Limit kullanımlarınızdan dolayı sizden herhangi bir komisyon alınmaz, masraf talep edilmez.

Açık Hesap Açtırma

Halkbank açık hesap kullanmak için “ACIKHESAP, Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Limit” bilgilerini yazarak 3452’ye mesaj gönderebilirsiniz. Bunun haricinde telefon bankacılığı ve banka şubeleri üzerinden de benzer şekilde açık hesap açtırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz