Ana Sayfa Bankacılık Öğrencilerin Kredi Kartı Limitleri ve Avantajlı Kredi Kartları

Öğrencilerin Kredi Kartı Limitleri ve Avantajlı Kredi Kartları

Öğrenciler eğitim, eğlence, elektronik ve gıda gibi harcamalarda kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Bankalarda bu sebeple öğrencilere kredi kartı hizmeti vermektedir. Öğrencilerin bir geliri olmadığı için devlet bankaları korumak ve öğrencilerin kredi kartı batağına düşmemesi için maksimum limiti 1300 TL olarak belirlemiştir. Yapılan araştırmalarda bu durumu kanıtlamaktadır çünkü öğrencilerin %40’ı kredi kartı borcunu ödememekte veya sürekli asgari tutarı ödemektedir.

Bu limit 1300 TL olarak belirlense de kredi notu yüksek olan ve düzenli borç ödeyen öğrenciler farklı bankalardan kredi kartı alarak bu limiti çok daha yukarıya çıkarabilir. Özellikle üniversite kampüslerinde öğrencilere kredi kartı satmak amacıyla her bankanın bir çalışanı mutlaka bulunmaktadır. Bu çalışanlar öğrencilerden aldıkları bilgilerle kredi notunu sorgular ve bankanın verebileceği maksimum limiti anlık olarak öğrencilere iletir. Öğrencinin istemesi durumunda da başvurusunu alır ve kart hizmetini şubeye gitmeden verebilir.

Öğrencilerin kredi kartı hizmeti alması faydalıdır çünkü düzenli ödemelerle hem limit yukarıya çıkartılır hemde gelecekte ki ticaret hayatında kredi notu yüksek olduğu için kredi hizmetinden daha rahat faydalanılabilir.

En avantajı kredi kartı hizmetleri

Yapı Kredi Play Card: Yapı Kredi Bankası kampüslerde aktif olarak çalışan birçok banka çalışanına sahiptir. Play Card’da oldukça avantajlı bir uygulamadır çünkü borcun düzenli ödenmesi durumunda faiz veya hesap işletim ücreti gibi masraflar bulunmamaktadır. Kart limiti ise genellikle 750 TL’dir.

QNB Finansbank: Enpara uygulaması en avantajı dijital bankacılık hizmetlerinin başında gelmektedir. Sadece öğrenciler için değil birçok kesim için avantajları bulunmaktadır. Enpara.com adresine girerek başvuru yapılması durumunda kart 1-2 hafta içerisinde ilgili adrese ulaşmaktadır. Bu uygulamanın en büyük avantajı; işletim ücreti, kart faizi, havale ve EFT gibi masraflarının olmamasıdır. Vadesiz hesabın yanında kredi kartı hizmeti de bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz