Ana Sayfa Bankacılık Vakıfbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Vakıfbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Birçok banka gibi Vakıfbank da ATM’ler üzerinden birçok işlemi gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Bu imkan sayesinde hem bankanın müşterileri hem de müşterisi olmayanlar 7/24 bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar zaman tasarrufu sağlarken şubelerde yaşanan yoğunluğun da önüne geçilmektedir. Bu yazımızda ise Vakıfbank ATM’lerinden para yatırma işlemlerinin nasıl gerçekleştirilebileceğini paylaşacağız.

Öncelikle ATM’den para yatırma hakkında birkaç bilgi vermemiz gerekmektedir. ATM aracılığı ile para gönderirken sadece banknot yani kağıt para yatırılabilir. Yani bozuk para, madeni paranın yatırılması mümkün değildir. Ayrıca en fazla 30 banknot sağlanabilir. Bunun yanı sıra en fazla 20.000 TL yatırılmaktadır. Daha fazla miktarda para yatırmak için banka şubesini tercih etmeniz gerekmektedir. 

Vakıfbank ATM’leri kartlı ve kartsız olmak üzere 2 tür işlem yapma olanağı sağlamaktadır. İkisi ile de para yatırılma işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Her iki şekilde de para yatırma işlemini gerçekleştirebileceğiniz adımları aşağıda görebilirsiniz.

Vakıfbank ATM Nasıl Para Yatırılır?

ATM’de kart kullanarak para yatırma işlemi gerçekleştirmek için şu adımları izlemelisiniz;

  • Sahip olduğunuz kartı ATM’ye yerleştirip şifre girilir.
  • Karşılaşılan işlem menüsünde para yatırma seçeneği seçilir.
  • Para yatırmak istenilen hesap numarası seçilir.
  • Gönderilmek istenilen para miktarı ekrana girilir ve açılan bölüme para yatırılır.
  • Para yatırma işleminden sonra işlem onaylanır. 

Bu işlemler sonucunda kart kullanarak başkasının hesabına para yatırmış olursunuz. Şimdi de kart kullanmadan başkasının hesabına para yatırma işlemine gelelim. Bu işlem için izlemeniz gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz.

  • ATM’nin giriş tuşuna basılır ve kartsız işlem seçeneği seçilir.
  • Açılan ekranda para yatırma seçeneği seçilerek para yatırma bölümüne geçilir.
  • Bu kısımda Tc kimlik numarası ve paranın yatacağı hesap numarası girilir.
  • Ekrana yansıyan bilgiler kontrol edilir ve hata yoksa devam etme seçeneği seçilir.
  • Son olarak yatırılmak istenen para açılan bölüme yerleştirilir ve işlem bitirilir.

Para yatırma işlemlerinden alınan komisyonlar farklılık göstermektedir. Dolayısıyla işlem sırasında alınan ücret ekrana yansıdığında dikkat edilmelidir. Çünkü komisyon ücreti yatırılmak istenen paradan kesilmektedir. Bu yüzden gönderilen para dikkate alınarak gönderilmesi gerekmektedir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz